Бабак Тимко ІІІ “спрогнозував” ранній початок весни

   

Бабак Тимко III , що живе на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна в селищі Гайдари Харківської області «не побачив» свою тінь. Цим він «передбачив», що весна цього року буде ранньою.

Про це оголосила на традиційній церемонії, яка пройшла на території біостанції, хранитель бабака, старший викладач біологічного факультету Надія Токарська.

«Весна в нас буде рання. Це не означає, що через тиждень або два, доведеться трохи почекати. Все буде через шість тижнів », – сказала Токарська,«порадившись» з бабаком.

День бабака відзначається на території біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна в селищі Гайдари Чугуївського (раніше – Зміївського) району Харківської області. Тут біологи займаються розведенням і вивченням бабаків з 2004 року.

Ініціаторами проведення свята стали харківські журналісти і екологи. Вони запропонували відзначати його за аналогією з американським Днем бабака, який відзначається щорічно 2 лютого в США.

Перша згадка про День бабака датована 1841 роком, а офіційним американським святом він став в 1886 році.

За американською традицією вважається, що якщо цього дня бабак, вилізши з нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізня, а якщо день похмурий і тіні немає – то рання.

В Україні бабак охороняється законом.

Джерело