Чи демонтують незаконно встановлені кіоски біля Балаклійського ринку?

Близько місяця тому на вулиці Жовтневій поряд з центральним ринком з’явилися кіоски, на встановлення яких жодних дозвільних документів Балаклійська міська рада не надавала. Тому це питання було вирішено підняти на засіданні Громадської ради при Виконавчому комітеті Балаклійської міської ради.

Як виявляється, таке незаконне встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, наразі дуже розповсюджене. З цим стикається багато громад, та як свідчить їхній досвід, боротися с цим можна.

Якщо реєстрація права власності чи права користування земельними ділянками, де розташовані тимчасові споруди не здійснювалась, земельна ділянка вважається самовільно зайнятою.

У разі, якщо під час перевірки комісією  з питань звільнення території від самовільно встановлених тимчасових споруд встановлюється наявність тимчасової споруди без відповідних документів, про це обов’язково складається акт, в якому зазначається: яка саме споруда була виявлена, адреса, за якою встановлена тимчасова споруда, розмір споруди.

Далі питання виноситься на розгляд виконавчого комітету, проект рішення виконкому оприлюднюється у встановлений законодавством спосіб.

У рішенні виконавчого комітету зазначається строк, протягом якого власники тимчасових споруд мають виконати роботи щодо звільнення території населеного пункту від самостійно встановлених тимчасових споруд та приведення місць розташування в належний стан з відновленням благоустрою.

У разі невиконання власниками тимчасових споруд рішення, або якщо невідомо, хто їх взагалі встановив, комунальним підприємствам доручається у присутності комісії з питань звільнення території населеного пункту від самовільно встановлених тимчасових споруд виконати роботи з відокремлення від місця їх розташування, завантаження, транспортування до місця зберігання.

Після демонтажу тимчасових споруд комісія їх опечатує та останні транспортуються до місця тимчасового зберігання. Власник тимчасових споруд зможе отримати свої споруди назад лише після оплати послуг демонтажу, транспортування та зберігання, якщо такі послуги є платними.

 Зважаючи на це та керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів» та  «Про врегулювання містобудівної діяльності» Громадська рада при Виконавчому комітеті Балаклійської міської ради звернулася до Балаклійського міського голови та Виконавчого комітету Балаклійської міської ради з пропозицією проведення заходів з демонтажу незаконно розміщених споруд по вул. Жовтнева.

Тож, будемо чекати відповіді від посадовців Балаклійської міської ради та наведення ладу на центральній вулиці нашого міста.

Громадська рада при Виконавчому комітеті Балаклійської міської ради