Особливості пневматичних пістолетів

Пневматикою для полювання, спортивних змагань, а також універсальними типами зброї може користуватися кожен, хто досяг 18-річного віку. Перед тим як купити пневматичний пістолет, варто досконально вивчити інформацію та особливості девайсу, адже від цього залежатиме отримання необхідного результату. Є кілька критеріїв, на які слід звернути увагу при виборі.

Універсальна пневматика

Пневматична зброя може стати в нагоді і для полювання та стрілянини з мішеней на змаганнях. При виборі універсального пневматичного пістолета варто звернути увагу на тип стовбура. Існує дві основні категорії стовбурів: гладкоствольні та нарізні. У випадку з гладкоствольним варіантом їх особливістю є:

  • доступна вартість пістолета;
  • хороші пробивні здібності;
  • можливість вміщення від 13 до 19 сталевих кульок.

Але незважаючи на позитивні показники, дані типи пневматики поступаються за характеристиками нарізних варіантів стволів.

Завдяки проходженню кулі по нарізах та обертанню навколо своєї осі, нарізні типи мають вищі показники влучності. Все це завдяки стабільній траєкторії польоту кулі. Для проведення змагань зі стрільби – це головний параметр. Завдяки співвідношенню ціни та якості, цей девайс більш практичний у використанні, незалежно від причини використання. Хоча нарізні категорії стовбурів, які має пневматичний пістолет, більш дорогий варіант, але його популярність і практичність використання виправдані.

Спортивні варіанти пневматики

Спортивна категорія пневматичних пістолетів має різну вартість, яка залежить від конструктивних особливостей девайсу. Кожен спортсмен звик тримати зброю для отримання гарного результату пострілу. При виборі обов’язково потрібно звернути увагу на можливість індивідуального підстроювання спускового механізму.

Для спортивних моделей пневматики передбачено оптимальні варіанти стовбурів різного виду, від яких залежить точність пострілу. Такі моделі можуть мати різний зовнішній вигляд та конструктивні особливості, від яких залежить вартість зброї.

Правила безпечного користування пневматичним пістолетом

Забороняється спрямовувати пневматичний пістолет на людей. При попаданні в людину можуть бути травмовані його життєво-важливі органи, що спричинить кримінальну та матеріальну відповідальність. Використовуйте та ставтеся до пневматичного пістолета так, як ставилися б до бойової зброї. Не забувайте під час заряджання, розрядження, переміщення ставити пневматичний пістолет на запобіжник. При перенесенні пневматичної зброї тримайте її стволом вгору або вниз. Не залишайте зброю без нагляду та не передавайте заряджений пістолет іншим особам. Не чіпайте чужий пневматичний пістолет без дозволу власника.

Не спрямовуйте пістолет на предмет, у який не збираєтеся робити постріл, використовуйте пневматику у спеціально відведених, обладнаних місцях для стрільби по мішеням. Не тримайте спусковий гачок, якщо не приготувалися здійснювати постріл.

Якщо стрілянина вестиметься з пневматики із встановленим пневматичним прицілом, не притуляйте око до окуляра. Якщо вогонь буде проводитися на близькій відстані, що становить близько 10 метрів, варто запастися захисними окулярами. Після закінчення тренувань повністю розряджайте свій пневматичний пістолет.

Завжди перевіряйте технічний стан пневматики перед безпосереднім використанням. Перед розбиранням, ремонтом пневматики повністю розряджайте зброю. За відсутності знань з ремонту, налаштування пневматики зверніться до фахівців.