Добова статистика фіксує приріст інфікованих

За останню добу тести виявили 25062 нових пацієнтів, інфікованих на КОВІД. Серед них 2428 дітей, та 665 медпрацівників. Госпіталізація була потрібною для 3140 осіб. Водночас одужало 37432 пацієнти. Найбільше хворих, як передають новини сьогодні, знову зафіксовано у Києві — 3699 осіб. Серед регіонів анти лідерами виступають:

  • Дніпропетровщина — 2343 особи
  • Полтавщина — 1686 хворих
  • Донеччина — 1523 пацієнти.

МОЗ оновило перелік зон епід небезпеки: на 23 лютого у «червоній» зоні залишились Івано-Франківщина та Чернівецька область. У помаранчевий колір забарвлені 7 регіонів: Закарпаття, Вінниччина, Донеччина, Житомирщина, Тернопільщина, Луганщина та Запорізька область. Всі інші регіони перебувають у «жовтій» смузі.

За 22 лютого сталось 297 летальних випадки. Віктор Ляшко зауважив, що смертність може здатись занадто високою у порівнянні з деякими європейськими країнами, проте статистика фіксує всі смертельні випадки «із Ковід», а не лише «від КОВІД». Тобто летальні випадки враховуються серед усіх пацієнтів, коли КОВІД виступав лише супутнім захворюванням, яке загострило потенційно смертельний стан. Навіть при такому статистичному методі рівень смертності в Україні на 12% нижчий, ніж у Польщі.

Прогноз НАН на початок березня та умови припинення карантину

Спеціалісти Національної академії наук оприлюднили прогноз захворюваності на початок березня. Науковці передбачають, що поточна хвиля КОВІД вийшла на плато захворюваності. З 23 лютого по 1 березня очікують середньо добову кількість інфікованих у межах 23800 осіб. У період з 2 по 8 березня прогнозують середню кількість хворих близько 20000 людей.

Віктор Ляшко зазначив, що Україна перенесла поточну хвилю COVID значно легше, ніж більшість країн Європи. За покажчиком захворюваності на 100 000 населення Україна знаходиться на 14-15 місці у Європі. Міністр вважає, що таким результатам ми повинні завдячувати вакцинації, яка, на його думку, вже врятувала приблизно 22 000 життів.

Очільник МОЗ зазначив, що позбутись маскового режиму та карантинних обмежень Україна зможе, якщо досягне 70% вакцинації населення та забезпечення бустерною дозою всіх, кому вона необхідна. За цих умов можна не застосовувати карантин на весняно-літній період.