Двоє мешканців смт Шевченкове підозрюються у співпраці з окупантами

За даними слідства, 60-річний мешканець смт Шевченкове Куп’янського району з середини квітня 2022 року налагодив співпрацю з представниками країни-агресора.

Про це Дані-Інфо повідомили в обласній прокуратурі.

Чоловік, виконуючи завдання окупантів, закликав місцеве населення виходити на роботу до сільської ради, збирав списки мешканців, які брали участь в АТО/ООС.

Також підозрюваний примушував місцевих мешканців вивісити на адміністративній будівлі Шевченківської міської ради прапор рф.

За підтримки окупантів чоловік забирав автомобілі у місцевого населення, вилучав у мисливців селища зброю. Крім того, підозрюваний сприяв розграбленню сільськогосподарських підприємств громади та вивезенню з них зерна, насіння соняшнику, кукурудзи на територію рф.

Ще один підозрюваний — 51-річний чоловік. Він почав співпрацювати з окупантами з травня 2022 року. Допомагаючи агресорам, він вивозив сільськогосподарську техніку, зерно та добрива з підприємств, розташованих на території Шевченківської територіальної громади. Діючи спільно з військовими рф, підозрюваний забирав у місцевого населення автівки на потреби окупаційної адміністрації, закликав до співпраці з агресором та наголошував, що у складі рф «буде краще».

Крім того, цей же чоловік збирав дані про родини українських військових та в подальшому передавав їх окупантам.