Балаклійський суд виправдав екс-поліцейських, яких звинувачували в хабарництві

   

Балаклійський районний суд Харківської області визнав невинними екс-поліцейських. Одного з них звинувачували в передачі, а іншого – в отриманні хабара. Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

За даними слідства, злочин стався в листопаді 2016 року. На той момент один з фігурантів очолював Чугуївський райвідділ, а другий був заступником начальника в Управлінні організаційно-аналітичного забезпечення.

Під час телефонного спілкування чоловіки обговорювали суму хабара за відмову від проведення перевірки в райвідділі. Спочатку начальник перерахував представнику обласного управління 998 гривень. Однак в січні 2017 року перевірка все ж відбулася і виявила певні порушення. Тоді начальник райвідділу перерахував ще тисячу.

В ході розгляду екс-поліцейські не визнали своєї провини і попросили їх виправдати. Співробітники Чугуївського райвідділу заявили, що не отримували наказів перерахувати гроші. Силовики також прослуховували телефонні розмови фігурантів, в яких йшлося про готівку. Для порівняння голосу слідчі використовували відеодопит начальника Чугуївського райвідділу. Однак суддя Валентина Тимонова визнала цей доказ незаконним, а значить – і всі отримані з його допомогою висновки.

Не підтвердили вину колишніх правоохоронців і експертизи. Одну зі співробітниць Харківського НДІ судових експертиз імені Бокаріуса звинуватили в порушенні методики, а друга заявила, що на записах немає прямого обіцянки дати хабар. В результаті суд визнав чоловіків невинними. Колишньому співробітнику поліції повернули вилучені гроші, ніж, патрони, таблетки «Кодтерпін» і закордонний паспорт. На даний момент вирок не набув чинності і може бути оскаржений в апеляції.

Нагадаємо, 21 січня 2021 за підозрою в отриманні хабара був затриманий начальник Зміївського відділу Нацполіціі.