Харківська ОГА розірвала договір з генеральним підрядчиком будівництва обласного онкоцентру

Як повідомляє Харківська ОГА, договір з підрядником виконання робіт по будівництву Харківського обласного онкоцентру, приватним підприємством «РОМБ+», припинено. Таке рішення було прийнято робочою групою. Вісновок зробили після аналізу виконаних робіт в період з 2020 по 2022 роки.

Новий онкоцентр було заплановано побудувати по програмі Президента «Велике будівництво». Після перевірки, робочою групою було зроблено висновок про нездатність ЧП «РОМБ+» виконати обов’язки генерального підрядника.

Було встановлено, що зі свого боку ХОГА в повному обсязі здійснила оплату в обговорені строки. Також замовник сприяв виконанню угоди, зробивши попередню оплату. Натомість ЧП «РОМБ+» як виконавець за 2021 рік виконав менш ніж 40% від запланованого фінансуванням обсягу робіт.

Генеральний підрядник систематично порушував взяті на себе обов’язки. Він не використовуючи авансові кошти, зривав строки виконання, чинив перешкоди контролю за ходом робіт та не інформував про виконаний їх обсяг.

Під час спілкування з робочою групою, генпідрядник намагався перекласти провини на інших. Але наведені аргументи після перевірки виявились виною самого підрядника. Наприклад, навесні 2021 роботи було призупинено на 15 днів через самовільне змінення підрядником вимог до металоконструкцій. Угода щодо поставки матеріалів була укладена на умовах повної передоплати. Цю умову підрядник також не виконував і має заборгованість понад 1 млн. грн.

Про розторгнення договору Департамент капітального будівництва повідомив відповідним листом. Право замовника на одностороннє припинення договору передбачено як законодавством, так і умовами угоди.

Цю ситуацію прокоментував Сергій Жуков, директор Департаменту капітального будівництва Харкова. За його словами, у відповідності з графіком виконання програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», великий обсяг робіт по будівництву нового обласного онкоцентру мав бути виконаний ще торік. Але, як бачимо, генпідрядник не впорався.

19 січня місце будівництва онкоцентру оглядав голова Харківської ОГА Олег Синегубов. Він дав доручення розробити проектну документацію для будівництва третьої черги. Ця пропозиція буде розглянута на найближчій сесії міської ради.