Карбованець: історія виникнення та особливості першої української криптовалюти

Криптовалюта – це цифрова валюта, яка потроху витісняє звичні для всіх державні валюти – фіати. Існує багато видів цифрових валют, які відрізняються за методом створення, їх функціонуванням, вартістю, волатильністю на ринку та іншими характеристиками.

Сьогодні криптовалюта в Україні користується великою популярністю. Всі купують Біткоін, Ефір, USDT, але не всі знають про криптовалюту українського походження, про яку ми і розповімо у цій статті.

Що таке Карбованець?

Карбованцем вважається перша українська криптовалюта, яка, відповідно, має орієнтацію на українських інвесторів. У середньому один раз на місяць випускається її нове оновлення.

Купити цю криптовалюту за гривні можна не лише на українських біржах, а й на багатьох європейських.

Метою створення криптовалюти Карбованця було забезпечення анонімних транзкцій із стовідсотковою безпекою.

Які особливості криптовалюти Карбованця?

Однією із особливостей криптовалюти є анонімність монети. Тобто, інформація про перекази Карбованців у блокчейні та баланс користувачів з цими монетами нікому невідомий.

Другою особливістю є розмір блоку, а саме, його адаптивність. Це значить, що чим більше транзакцій з Карбованцем користувачі будуть проводити, тим більшим буде ставати розмір блоку. Це впливає і на швидкість транзакцій, і на рівень комісій, які є на порядок нижчими від розміру комісій багатьох інших криптовалют.

Третьою особливістю є стандартна комісія мережі, яка становить 0.01 KRB.

Історія виникнення криптовалюти Карбованця

Криптовалюта з назвою Карбованець з’явилася у кінці травня 2016 року. Відповідно однієї інформації розробником Карбованця є український програміст Середа Тарас, а відповідно іншої – як і з розробником Біткоіну, точно це нікому невідомо. Але відомо, що над її створенням працювали протягом 2 років.

З часом назву зробили коротшою (Карбо), тому що для іноземців це виявилось занадто важким словом при вимові. Тому на біржі криптовалют ви зустрінете токен KRB (Karbo).

Яка вартість криптовалюти KRB (Karbo)?

На сьогодні (21 серпня 2022 року) вартість Карбованця (KRB) становить $0.0456606.

На яких платформах можна придбати криптовалюту Карбованець?

Криптовалюту Карбованець можна придбати на наступних платформах:

  • Binance;
  • Coinbase;
  • CoinGecko;
  • WhiteBIT;
  • Gate.io.