Казка “Балцему” закінчується

Спроби відновити роботу промислового гіганта Балаклійщини ПрАТ «Балцем» не увінчалися успіхом. З’явилася інформація, що на заводі розпочинається консервація обладнання та масове звільнення найманих працівників.

На підприємстві нам це підтвердили, але від коментарів стосовно причин зупинки роботи заводу та строків його консервації, відмовилися.

З власних джерел нам вдалося дізнатися, що консервують обладнання орієнтовно до березня 2022 року. Також, нам стало відомо, що на заводі накопичилися великі борги за енергоносії, по заробітній платі та перед постачальниками за вже поставлені матеріали та комплектуючі. Причиною цього стало суттєве подорожчання газу, відсутність якісного мазуту та вугілля. І, як виявилося, вибратися з цієї боргової ями, керівництво підприємства, мабуть, не змогло.

Місяць тому, наш кореспондент розмовляв з директором заводу, який запевняв, що все, що відбувається на підприємстві, в тому числі демонтаж п’ятої обертової печі – це сплановане проведення модернізації. Але, як виявилося, планам не судилося збутися.