На Харківщині діти стали частіше хворіти коронавірусом в тяжкій формі

На даний момент госпіталізовано 96 дітей, з яких коронавірус вже підтвердили у 30. У реанімації – п’ятеро. Захворюваність на коронавірус серед дітей в Харківській області зросла. Також в регіоні почастішали випадки, коли діти переносять хворобу в тяжкій формі. Про це  розповіла професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Харківської медакадемії післядипломної освіти Лариса Ходак.

Професор консультує обласної дитячої інфекційної лікарні – єдиний медичний заклад в області, де лікують дітей з COVID-19. Кількість виявлених випадків медик пов’язує з поліпшенням діагностики.

“Коли коронавірусна хвороба тільки з’явилася, то говорили, що діти не хворіють або хворіють рідко, але зараз ці дані зовсім змінилися. У нас є дані, що в 2020 році в період з квітня по грудень хворіли 486 дітей. Цього року вже захворіли 246 дітей – це за два місяці “, – пояснила Лариса Ходак.

Медик каже, що підвищення захворюваності серед дітей почалося в кінці 2020 року.

“За звітом минулого року у нас було 47 дітей у віці до року – це серед 486. Більше було дітей у віці від 5 до 9 років – 95 і ще 94 дитини були старші. Діти старшого віку частіше хворіють на тяжкі форми і надходять в стаціонар. А діти молодше частіше переносять коронавірус як гостру респіраторну хворобу, хоча у них також може бути пневмонія “, – розповіла професор.