На Харківщині дві медустанови отримали нове обладнання

В Департаменті охорони здоров’я запропонували розширити перелік пільговиків, які зможуть отримувати допомогу безкоштовно

Медустанови Харківської області отримали нове обладнання в рамках гуманітарної допомоги від різних міжнародних благодійних організацій і навіть країн. КНП «Міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр – центр рідкісних (орфанних) захворювань» і обласна стоматологічна поліклініка отримали нове обладнання, яке дозволяє діагностувати і лікувати складні патології.

Про це розповіли в пресслужбі Харківської ОДА, пише Дані-Інфо.

За словами голови Харківської ОДА Тетяни Єгорової-Луценко КНП «Міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр – центр рідкісних (орфанних) захворювань» отримав обладнання зі Швеції, Німеччини, США. В лікарні готуються до візиту представників виробників цього обладнання, які допоможуть його налагодити і запустити. Вона також заявила, що важливо не просто діагностувати захворювання, а ефективно їх лікувати, а також проводити профілактичні заходи.

Після цього Єгорова-Луценко зустрілась з колективом обласної стоматологічної поліклініки. Вона відзначила необхідність розширення переліку пільговиків, які мають отримувати безкоштовну допомогу. До обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» внесуть військових і інші категорії.

Вона підтримала рішення про розміщення кафедри медичного факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна в стоматологічній лікарні. Тетяна Єгорова-Луценко оглянула приміщення, де планується розмістити кафедру.

«Коли до обласної ради звернувся Каразінський університет з проханням узгодити розміщення в поліклініці відділення профільної кафедри, я підтримала цю ініціативу. Тому що академічна наука і медична практика мають крокувати пліч-о-пліч. Тоді ми будемо мати ще більш високопрофесійних фахівців-медиків. Очікуємо, що обласна рада ухвалить це рішення», – зазначила очільниця облради.