На Харківщині СБУ викрила злочинців, які постачали озброєння країні-агресору

У Харківській області контррозвідники СБУ викрили і блокували діяльність міжрегіональної злочинної групи, повідомив керівник прес-центру Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За його даними, учасники групи незаконно постачали великі партії товарів військового призначення на територію Росії. До групи входили мешканці Харківської, Київської та Сумської областей. Зловмисники скуповували комплектуючі на вторинному ринку у приватних комерсантів. Поза митним контролем автотранспортом комплектуючі вивозили на Росію. Потім посередник перепродавав обладнання авіаційної, танкобудівної та радіоелектронної галузей оборонним підприємствам країни-агресора.

Правоохоронці запобігли спробі незаконного переправлення військових товарів на понад 100 тис. доларів.

Під час завершального етапу спецоперації правоохоронці провели 16 обшуків за місцями мешкання учасників групи та зберігання товарів на території Харківської, Київської та Сумської областей. Під час слідчих дій вилучені комплектуючі до військової техніки, штампи для підроблення технічної документації, печатки комерційних структур, бухгалтерські документи, чорнові записи, чеки, засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо повідомлення учасникам групи про підозру за ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Також перевіряється можлива причетність учасників групи до постачання українським оборонним підприємствам “б/в” комплектуючих до військової техніки. За однією з версій, обладнання скуповували на території Росії та в Україні, а потім піддавали “косметичному ремонту” та забезпечували підробленою технічною документацією.