Найкращі роботодавці України 2022

На початку року видання Forbes опитало 25 тис. українських фахівців і на підставі отриманих даних склало топ 100 компаній України. До списку ввійшли роботодавці, які гарантують своєму персоналу рівновагу між роботою і життям, забезпечують конкурентну зарплатню, значні можливості для розвитку та привабливі соціальні пакети.

Найкращі компанії України, у яких ви б хотіли працювати

  1. «JTI Україна»

Тютюнова компанія, що входить до складу Japan Tobacco International. Вона впровадила новий масштабний підхід – New Ways of Working. Це означає, що працівникам надається можливість упродовж частини тижня працювати з дому. Ще 10 днів на рік вони можуть братися до виконання своїх обов’язків із будь-якого куточка планети. Співробітникам відшкодовували вартість обладнання домашнього робочого офісу. Нещодавно відбувся запуск програми покращення самопочуття BeWell. Вона передбачає поглиблення знань у п’яти напрямах: фізичне, ментальне та емоційне здоров’я, фінансовий та соціальний добробут.

  1. Intellias

Розробник програмного забезпечення. До стратегії компанії входить створення сприятливих умов для втримання талантів, зокрема завдяки прийомам у психотерапевта. За якісну роботу віддячують віртуальною валютою, за яку видають електронну техніку або велосипед. Співробітники мають доступ до організації свого кар’єрного шляху на платформі Career Hub: там є змога дати оцінку своїм професійним навичкам, мігрувати до іншого проєкту у межах компанії чи послати запит на підвищення зарплатні. 2021 року персонал Intellias зріс на 70%, було відкрито ще 500 посад. Тих, хто приводить до компанії корисних їй спеціалістів, найкращі роботодавці зазвичай винагороджують подарунками. У Intellias це, скажімо, телескоп або мандри у Мексиці. Компанія поповнює свій штат також через свою школу безоплатного програмування IntelliStart.

  1. Syngenta

Виробник засобів захисту рослин та насіння. Минулого року 20 українських професіоналів компанії обійняли високі посади в її підрозділах в інших країнах. Syngenta вкладається у розвиток молодого покоління фахівців. Упродовж кількох місяців її співробітники влаштували 100 занять для 140 студентів аграрних вишів. Десятьох найкращих із-поміж них працевлаштували. Персонал має доступ до онлайн-уроків на тему ментального здоров’я, популярність набирає мистецька терапія. На зборах «Жіночого лідерського клубу Syngenta» обговорюють питання урівноваження життя і роботи. У працівників є розширені функції медстрахування, а також надається змога скористатися безоплатною психологічною підтримкою для них і членів їхніх родин.

  1. SoftServe

Компанія, що працює у галузі розроблення софту та надання консультаційних послуг. Щоб забезпечити ефективне спілкування зі своїми працівниками, аутсорсер вдається до послуг двох майданчиків: People Excellence, де спеціалісти дають оцінку своїй роботі, і Peakon – для зворотного зв’язку та опитувань. Співробітники збираються на заходи з командотворення: від піших гірських походів та вихідних у SPA до масових тренінгів чи мандрівок. У певних регіонах SoftServe не має наземних офісів, натомість триває оновлення колишнього пенітенціарного закладу у Львові для облаштування там великого кампусу.

  1. Vodafone

Телеком-компанія, що забезпечує швидкісний 3G- та 4G-інтернет. Минулого року компанія здійснила остаточний перехід на комбінований режим роботи: три дні роботи в офісі, два – з будь-якого іншого місця. Бізнес не отримав від цього жодного негативного ефекту. У III кварталі 2021-го виторг піднявся на 8%, якщо порівняти з попереднім роком, із липня до вересня дохід оператора сягнув 5,2 млрд грн. Через прямі ефіри з керівництвом команді повідомляють про здобутки компанії та її плани на майбутнє, також на таких зустрічах будь-хто може поставити запитання топменеджерам. Крім того була поліпшена впроваджена 2020 року програма ментального здоров’я: до неї додали нові складники – фінансовий добробут, фізичне здоров’я та безпекові питання.

  1. «Київстар»

Найкращі роботодавці України 2022 не можуть обійтися без телекомунікаційної компанії «Київстар», яка надає послуги зв’язку та передання даних, що засновані на широкому спектрі мобільних та фіксованих технологій. Нині вона офіційно ввела комбінований формат роботи. Деякі робітники завжди працюють в офісі, інші самі вирішують, наскільки часто відвідуватися компанію. 46% співробітників зраділи наданій можливості заощадити на проїзді, харчуванні тощо. Бізнесу це не шкоди не завдало. За три квартали 2021-го виторг «Київстар» підвищився на 15%. У «Київстар» сприяють розвитку нового лідерства, що передбачає такі вміння: самодисципліна, дистанційне управління та чергування різних ролей. Оператор допомагає своїм фахівцям розвивати компетентність, про що вони також відгукуються схвально.

  1. Eleks

IT-компанія з українським корінням, яка забезпечує послуги з розробки програмних продуктів, консультування та контролю якості. У компанії панує «сімейна» атмосфера, яку підтримує керівництво. Коли розпочався карантин, співробітники віддавали певну частку від зарплатні до так званої каси взаємодопомоги. Її створили, щоб надати підтримку фахівцям, яких не залучали до проєктів. Значну увагу приділяють ментальному здоров’ю: організовували мистецьку терапію, психологічні спільноти, лекції з психологами та походи в гори. Зацікавлюють фахівців не лише компенсаційним пакетом, а й цінностями. Eleks, скажімо, надає змогу новим співробітникам переказати гроші на доброчинність.

  1. EPAM Systems

Виробник програмного забезпечення. 2021 року EPAM залучила понад 3 тис. фахівців – на третину більше, ніж роком раніше. До страхового полісу додали відшкодування вартості ліків та тестів на COVID‑19. Найкращі роботодавці України опікуються психологічним здоров’ям свого штату. Так, EPAM Systems забезпечує доступ без обмежень до психотерапії у межах навчальних курсів та спеціальних програм.

  1. Ciklum

Міжнародна компанія з розроблення ПЗ. 2021 року вона стала другою компанією в Україні за кількістю IT-вакансій – понад 2 тис. пропозицій, як свідчить дослідження DOU.ua. У Ciklum вдосконалили умови реферальної системи: за дві корисні рекомендації нових співробітників на місяць видається $1 тис., за три – PlayStation 5. Поліпшилося також функціонування освітньої програми при компанії – Ciklum Academy. Ciklum також навчає дійсних працівників за форматами Manager Hours і 60SecondsToLearn.

  1. DataArt

Завершує топ-10 компаній України міжнародний розробник програмного забезпечення. За 2021 рік до DataArt доєдналося понад 2,6 тис. нових працівників, тобто компанія зросла майже на 70%. Серед бонусів – сприяння в облаштуванні робочого місця вдома. Співробітники можуть звертатися по послуги до корпоративного психолога. Вони також мають медичне страхування зі значним охопленням хвороб, курси англійської, доступ до внутрішніх та сторонніх освітніх платформ тощо. Навчання новачків під керівництвом наставників триває три місяці, потім вони переходять до спеціальної програми талантів, щоб розвинути свої навички. Фірма пропонує карти розвитку кожному своєму працівнику.

Рейтинг найбільших компаній України за кількістю штату й обсягом виторгу*

* Дані за 2020 рік.

Топ компаній України, що забезпечили роботою найбільшу кількість українців і мають найбільші прибутки в країні:

Місце в рейтингу

Назва компанії

Кількість співробітників

Прибуток, грн

1

«Метінвест»

90 тис.

309 млн

2

«АТБ-Маркет»

55 тис.

123 млн

3

Kernel

12 тис.

118 млн

4

ДТЕК

69,9 тис.

116 млн

5

Fozzy Group

65 тис.

80 млн

6

«АрселорМіттал Кривий Ріг»

19,5 тис.

63 млн

7

«ТЕДІС Україна»

2,2 тис.

54 млн

8

МХП

30 тис.

51 млн

9

«Епіцентр К»

27 тис.

50 млн

10

Ferrexpo

10 тис.

45 млн

Найкращі українські компанії стежать за світовими тенденціями і запозичують найкращі практики з турботи про персонал. І хоча для кожна людина має індивідуальну формулу добробуту на роботі, загальна картина більш-менш схожа у всіх. Так, роботодавці, що формують рейтинг компаній України, дбають про персонал, забезпечують сприятливе робоче середовище без токсичності та булінгу, справедливу оплату і значні пільги, що передбачають далеко не лише безкоштовну каву/чай та печиво. Підприємства, що з року в рік досягають нових висот й отримують визнання у всьому світі, давно переконалися, що в цьому їм можуть допомогти лише першокласні спеціалісти. А залучити та утримати таких спеціалістів спроможні лише дійсно чудові умови.

Якщо вас цікавила робота у топ українських компаній, завітайте на ресурс LC Work. Розмістіть своє резюме та надсилайте його роботодавцям. Ваша робота мрії чекає на вас!