Наступного року у Харкові почнуть виробляти вакцину від коронавірусу

На одному із харківських фармацевтичних підприємств готуються запустити лінію виробництва вакцин. Насамперед цех буде орієнтований на випуск препаратів проти коронавірусу, але планується також виробляти вакцини проти грипу та поліомієліту. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час робочого візиту до Харкова.

Він розповів, що фармкомпанія спільно з науковими інститутами працює над вирощуванням власного штаму вірусу, який потім інактивуватиметься за новими технологіями. Ці розробки мають стати основою виробництва вітчизняної вакцини від COVID-19.

Також обговорюється варіант розливу та фасування вже готового продукту. За словами Віктора Ляшка, потужності підприємства дозволяють розливати понад 30 мільйонів доз вакцини на рік.

“Ми сподіваємося, що вже в 2022 році зійде перша вакцина, яка буде розлита тут у дозу-шприц. Тобто буде повністю упакований шприц, який відкривається і робиться укол, який не потребує додаткового розведення, не потребує жодного окремого флакона та шприца для проведення щеплень”, – сказав Віктор Ляшко.