Незвичайні новорічні традиції різних країн світу

Практично кожна людина має свою традицію зустрічі Нового року. Одні, напередодні свята ходять у лазню, інші щороку дивляться один і той же новорічний фільм, нарізуючи салат для новорічного столу, треті – під бій курантів загадують бажання, сподіваючись, що в Новому році воно неодмінно збудеться.

У всьому світі зміну календаря вітають своїми унікальними новорічними традиціями. Ось лише деякі з них.

Іспанія

В Іспанії прийнято з’їдати 12 ягід винограду – по одній на кожен удар годинника у новорічну ніч. Кожна виноградина символізує успіх на місяць наступного року. У великих містах, таких як Мадрид та Барселона, люди збираються на головних площах, щоб разом з’їсти свій виноград та випити шампанського.

Колумбія

Сподіваючись, що новий рік буде наповнений подорожами, жителі Колумбії носять по місту порожні валізи. Це одна із новорічних традицій, яку місцеві жителі намагаються не ігнорувати.

Данія

Жителі Данії зустрічають Новий рік, кидаючи старі тарілки та склянки у двері свого будинку чи будинку своїх друзів, щоб вигнати злих духів. Вони також встають на стільці і разом стрибають з них опівночі, щоб стрибнути в січень з надією на вдачу.

Фінляндія

У Фінляндії люди пророкують рік, що наступає, виливаючи розплавлене олово в ємність з водою, а потім, інтерпретуючи форму, яку приймає метал після затвердіння. Серце або кільце означають весілля, корабель передбачає подорож, а свиня заявляє, що їжі буде багато.

Панама

Щоб відігнати злих духів на початку Нового року, в Панамі традиційно спалюють опудало відомих людей, таких як телевізійні персонажі та політичні діячі. Чучела мають уособлювати старий рік.

Шотландія

Під час святкування Хогманаю напередодні Нового року у Шотландії по всій країні практикується першість. Перший, хто переступить поріг будинку на Новий рік, має нести подарунок на вдачу. Шотландці також проводять церемонії вогнищ, на яких люди проходять парадом, розмахуючи гігантськими вогняними кулями на жердинах, імовірно символами сонця, щоб очистити рік від усього поганого.

Філіппіни

Напередодні Нового року всюди на Філіппінах можна зустріти монети круглої форми, що символізують процвітання наступного року. Багато сімей виставляють стопки фруктів на своїх обідніх столах, а деякі з’їдають рівно 12 круглих фруктів (найбільш поширений виноград) опівночі. Багато хто також носить у кишені горох, який символізує успіх.

Бразилія

У Бразилії, а також в інших країнах Центральної та Південної Америки, таких як Еквадор, Болівія та Венесуела, вважається удачею одягнути особливу нижню білизну напередодні Нового року. Найпопулярніші кольори – червоний, який, як вважається, приносить кохання у Новий рік, і жовтий, що символізує гроші.

Греція

У Греції традиційно вішають цибулю на вхідні двері будинку як символ відродження у Новому році. Також вранці 1 січня батьки будять своїх дітей, постукуючи їх цибулею по голові.