«Нову пошту» на Харківщині оштрафували на 300 млн. грн. за порушення прав споживачів

Держпродспоживслужба Харківської області оштрафувала «Нову пошту» на понад 325 мільйонів гривень. Компанія із цим не погодилася та заявила, що звернулася до суду.

Про це йдеться на сайтах Держпродспоживслужби Харківської області та «Нової пошти».

Причина штрафу у нібито численних зверненнях громадян щодо неякісного обслуговування та порушення їхніх прав під час користування послугами у відділеннях пошти на Харківщині.

Регулятор заявив, що «Нова пошта» під час перевірок не надала документи та пояснення, необхідні для повного та всебічного розгляду звернень громадян та проведення позапланових перевірок. Через це, запевняють у Держпродспоживслужбі, перевірити звернення громадян було неможливо.

В “Новій пошті” назвали штраф необґрунтовано великим, а дії регулятора розцінили як «маніпуляцію державою своїх повноважень».

Окрім суду, компанія направила офіційну скаргу до Держпродспоживслужби на неправомірні дії співробітників харківського підрозділу, а також звернулася до омбудсмена та міжнародних правозахисних організацій.

Також у «Новій пошті» заявили, що приводом для перевірки регулятора стала лише одна скарга клієнта, а не багато, як запевняють у Держпродспоживслужбі. Йдеться про пошкодження посилки на 500 гривень.

Також компанія заявляє про низку порушень під час перевірки та вважає неправомірним, що штраф розрахували від обороту усієї компанії, а не відділення, у якому здійснювалася перевірка.

Крім того, за інформацією «Нової пошти», за останні пів року Держпродспоживслужба провела близько 80 перевірок у відділеннях компанії в різних регіонах України, і в жодній з них таких претензій до компанії не висувала.