Як обрати ковзани для новачка у фігурному катанні

Якщо ви хочете навчитися кататися по льоду на замерзлому озері або річці, ця стаття допоможе вам зрозуміти, як обрати ковзани. Перш ніж зануритися в світ ковзанів, необхідно усвідомити одну з найважливіших речей: вид зимового спорту має ключове значення.

Незалежно від рівня майстерності, мета придбання і передбачуваний тип їзди по льоду визначить тип ковзанів, котрим вам слід віддати перевагу.

Відмінності між ковзанами

Якщо вам складно визначитися, які саме ковзани вам потрібні, прочитайте найважливіші відмінності між хокейної взуттям і ковзанами для фігурного катання.

Фігурні ковзани

Такий тип підійде для красивої та неспішної їзди по льоду. Навчитися їздити на них складніше, але вони відкривають більше можливостей після навчання. Танці, стрибки, обертання і повороти – це основні трюки, якими займаються фігуристи. Хоча ці маневри складні у виконанні для новачків, важливо розуміти як вони виконуються.

Фігурні ковзани складаються із шкіряних або шкірзамових черевиків, які щільно обтягують стопу, дозволяючи при цьому рухатися. Ще одна важлива особливість фігурних ковзанів – це щербини на передній частині леза. Вони дозволяють фігуристам легше зупинятися або стрибати, а також виконувати складні маневри на льоду.

Безпосередньо лезо довше, ніж у хокейних ковзанів, і виходить за задню частину черевика. Воно майже повністю пряме, на відміну від хокейних ковзанів.

Хокейні ковзани

Ковзани для гри в хокей підходять не тільки для майбутніх хокеїстів, але і для веселого катання по льоду навіть новачкові.

Цей тип має жорсткий черевик, який захищає ноги від ударів. Також щільний каркас забезпечує добру підтримку стопи, п’яти і щиколотки. Жорсткість зовнішнього каркасу і підвищений комфорт внутрішньої підкладки черевика роблять його зручним як для хокеїстів, так і для новачків.

Леза хокейних ковзанів коротші та більш зігнуті. У них також немає переднього носка, тому людина вперше ставши на лід при неправильному русі не спіткнеться.

Що краще для початківців?

Здається, що у кожного типу ковзанів є свої переваги, які можуть бути корисні новачкам. Більш довге пряме лезо фігурних ковзанів більш стійке, а щербини на носику можуть допомогти відштовхнутися з місця або на повороті.

З іншого боку, значна підтримка, яку забезпечують хокейні ковзани, іноді дуже важлива для новачків, яким важко стояти і ковзати по льоду.

Оскільки існують типи ковзанів, у котрих лезо може бути відокремлено від черевика, ми пропонуємо гібрид леза фігурних ковзанів з черевиком хокейних ковзанів. Якщо такий варіант не підходить, то ми рекомендуємо почати з хокейних ковзанів, які забезпечать кращу стійкість на льоду.

Як визначити розмір ковзанів?

Розмір ковзанів менше вашого взуття приблизно на 1-1,5 пунктів. Хоча зазвичай це враховується при маркуванні розміру, краще приміряти покупку на свою стопу щоб зрозуміти, чи підходить вона для вашої ноги.

Ще один важливий фактор, який часто не береться до уваги при виборі взуття, це ширина стопи. Ковзани бувають різної ширини, і від цього залежить, наскільки щільно буде сидіти черевик.

Ковзани для дітей

Найкращім варіантом для дітей є регульовані ковзани. Такі ковзани можуть збільшуватися по мірі зростання на 4, а іноді і на 5 розмірів. Оскільки нові ковзани коштують недешево, це може стати гарним рішенням для дітей, які тільки почали кататися, і до наступного сезону їм, ймовірно, знадобиться більший розмір.