Первинний та вторинний ринок нерухомості. Де краще обрати квартиру

При необхідності придбати житло, більшість людей звертає увагу на вторинний ринок нерухомості, бо такі варіанти здаються більш надійними та зрозумілими. Але тут в більшості випадків пропонують квартири в будинках, збудованих більш ніж півсторіччя тому. Також на ринку нерухомості пропонують варіанти в новобудовах, наприклад, Kub29,  які не тільки є більш комфортними та зручними, а ще й більш дешевими, ніж пропозиції вторинного ринку.

 Особливості первинного та вторинного житла

Що стосується вторинного ринку нерухомості, то його можна охарактеризувати, як передбачуваний. Більшість людей уявляє, як буде виглядати їх квартира в будинку, якому вже більше 30 років, адже в той час вони будувалися по типовим проєктам. Всі переваги та недоліки такого житла людина зможе оцінити під час його огляду. А переїхати сюди вийде одразу після оформлення всіх документів.

Що стосується квартири в новобудові, то заїхати в нове житло вийде тільки в тому випадку, якщо будинок вже зданий в експлуатацію. Купуючи квартиру в будинку, який лише будується, власнику буде складно уявити, як вона буде виглядати, чи будуть там будь-які дефекти і т. д.

Переваги квартири в новобудові

Перша перевага, яка зазвичай приваблює покупців квадратних метрів в новобудові – це мінімальна вартість, яку має квартира на стадії створення котловану. Поступово, її вартість буде лише збільшуватися. Тому на момент здачі будинку в експлуатації, цей показник буде найбільшим. До інших важливих переваг купівлі квартири в новобудові, можна віднести:

  1. Можливість вносити корективи в планування приміщень без паперової тяганини.
  2. Покупець отримує «чисту» квартиру без якихось боргів, заборон та обтяжень.
  3. Використання під час будівництва новітніх технологій (утеплення, оздоблення), що дозволяє зробити приміщення максимально комфортним в експлуатації.
  4. Можливість використання автономних систем опалення нарівні з централізованим. Це дозволить самостійно за бажанням регулювати температуру в приміщенні та економити енергоносії.
  5. Наявність сучасних та безпечних ліфтів.
  6. Облагороджена прибудинкова територія та розвинена інфраструктура району.

Але, незважаючи на велику кількість переваг, що є у квартир на первинному ринку, деякі відмовляються від вигідної пропозиції, пояснюючі це ризиками не завершення чи затягування  строків будівництва.

Щоб убезпечити себе від таких ризиків, достатньо перевіряти у компанії, з якою підписується договір, ліцензії та дозволу на будівництво. Не зайвим буде ознайомлення з відгуками клієнтів обраного забудовника.