Підприємцям відмовляють в державній підтримці

   

Вводячи жорсткий карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, уряд вирішив подбати про підприємців, які вимушені були припинити або частково скоротити свою діяльність, та надати їм фінансову допомогу. Згідно постанови №306 від 22 квітня 2020 року, кошти на це передбачені в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Тож кожен роботодавець або фізична особа підприємець, який є застрахованою особою, мають право звернутися до територіального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, і отримати допомогу, передбачену законодавством. І протягом 2020 року ФОПи цим правом успішно користувалися, отримуючи допомогу від держави.

Але, в 2021 році все змінилося. З 8 по 24 січня в країні запроваджено жорсткий карантин, тому деякі види бізнесу вимушені були повністю або частково припинити свою діяльність. Залишившись без прибутку, вони, як і раніше розраховували на державну підтримку. Але звернувшись до територіальної філії Державного центру зайнятості та подавши повний пакет документів, підприємці отримали листа, в якому їх повідомляють про те, що на теперішній час здійснення відповідних перерахувань коштів не передбачено, у зв’язку з тим, що видатків на допомогу по частковому безробіттю на період карантину в затвердженому кошторисі Фонду на І квартал 2021 року немає.

Виходить, що підприємець, який щомісячно платить податки та навіть під час жорсткого карантину перераховує кошти в державну казну, не має змоги отримати допомогу, передбачену Законом.

Дані Інфо