Реконструкція басейну почалася з порушень

Більше 10 років балаклійці чекали на проведення реконструкції басейну, який не працював через аварійний стан. Та нарешті, ремонтні роботи розпочалися. На відновлення 25-метрового басейну в СОК “Вимпел” з державного бюджету виділили субвенцію в розмірі 77 мільйонів гривень. Крім цих коштів, на ремонт об’єкта також виділили по 3,5 мільйона гривень з обласного та балаклійського міського бюджетів.

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав угоду з ТОВ «Палмаз Груп» щодо реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу «Вимпел» у Балаклії вартістю 104,2 млн. грн.

Проаналізувавши пропозицію компанії, в Харківському антикорупційному центрі дійшли висновку, що Харківською облдержадміністрацією тендер було проведено з порушеннями, а вартість деяких товарів в кошторисі виявилася завищеною. Наприклад, кабель планується закупити по 2107 гривень/метр. При цьому в інтернеті є аналогічні пропозиції за ціною 1200-1800/метр. Суміш Ceresit CN-69 мають намір закупити по 12,32 гривні/кілограм, але при цьому в офіційному прайсі виробника вказана ціна 9,56 гривні/кілограм. Завищена також закупівельна вартість плівки для басейну Alcorplan 2000. Її мають намір закупити за ціною 954 гривні/квадратний метр, при цьому в мережі інтернет аналогічний матеріал продають за 560-710 гривень/квадратний метр.

Єдиним конкурентом фірми-переможця в конкурсі виявилася фірма “Трест-Житлобуд-1”. В ХАЦ відзначають, що саме ця тендерна пропозиція потрапила в моніторинг аудиторської служби, яка зафіксувала порушення. Зокрема, замовник не відхилив пропозиції, які повинен був відхилити, в тому числі через невідповідність банківських гарантій.