70 тисяч гривень перерахували мешканці Балакліського району за «порятунок дітей від тюрми»

Мешканка села Явір віддала за «порятунок сина від тюрми» 40 тисяч гривень. В таку ж саму пастку потрапив житель Балаклії. Чоловік перерахував шахраям 30 тисяч гривень.

20 травня до чергової частини поліції Балаклійщини звернулась 54-річна жінка із заявою про шахрайство. З’ясувалось, що потерпілій зателефонував незнайомець та представився співробітником поліції. Чоловік повідомив, що її сина затримано за злочин, пов’язаний з незаконним обігом наркотиків. Аби «вирішити справу» та не відкривати кримінальне провадження відносно «правопорушника», невідомий попросив перевести на його банківську картку 40 тисяч гривень. Розгублена жінка, замість того, щоб подзвонити сину чи в поліцію, вирушила до найближчого терміналу й перерахувала вищевказану суму. Через кілька годин потерпіла подзвонила синові та зрозуміла, що потрапила до шахрайської пастки.

  

На такий самий «ґачок» потрапив 43-річний житель Балаклії. Чоловікові подзвонив псевдополіцейський із повідомленням: «Ваш син скоїв тяжкий злочин і тепер за це може потрапити до тюрми. Аби уникнути відповідальності – треба заплатити». Потерпілий одразу спробував зателефонувати синові, але останній був поза зоною досягнення. Тож чоловікові нічого не залишалось як виконати усі умови незнайомця та перерахувати за порятунок родича 30 тисяч гривень.

За вказаними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 3-х років обмеження волі.

Джерело: Вікторія Лютая, прес-офіцер Балаклійського ВП