Балаклія вперед – початок покладено!
«Якщо ви вирішуєте, що ваше життя залежить від вас, то ваше життя починає залежати від вас.
Люди, які розуміють, що все в цьому житті залежить тільки від них, беруть відповідальність за своє життя на себе. І починають робити кроки, які рано чи пізно призводять їх до бажаних результатів. Якщо щось не виходить, то вони шукають помилки в своїх діях і пробують ще раз, по-іншому, а не списують невдачі на випадковість. Це дає досвід. А досвід, рано чи пізно, призводить до гарантованих результатів.»
Засідання проходило в сесійній залі Балаклійської міської ради, на яке мав можливість прийти будь-який не байдужий представник громади, що дійсно вболіває за майбутнє рідного міста.
На засіданні були присутні – депутат Харківської обласної ради Немикіна Л.П., міський голова Столбовий І.М., представники Балаклійської міської ради, депутати Балаклійської міської ради та найактивніші представники Балаклійської громади.

Шосте засідання громадської ради м. Балаклія при депутаті Харківської обласної ради Немикіній Л.П., розпочалося зі звіту Людмили Петрівни перед виборцями за 2018 рік. (повний текст звіту за посиланням https://dani-info.com/wp-content/uploads/2019/02/gazeta-dani-12.02.2019-gotovaya.pdf 7-10 стор.)

В зв’язку з тим що було заплановано вирішити питання, щодо створення Балаклійської об’єднаної територіальної громади, з ініціативи Балаклійської громади, на засідання громадою міста, через депутата обласної ради Немикіну Л.П., були заздалегідь запрошені Голова Балаклійської районної державної адміністрації, співголова районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Масельский С.І. та Голова Балаклійської районної ради, співголова районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Літвінов О.М.


Але замість спілкування, та відповідей мешканці міста, Балаклійська громада та депутат Харківської обласної ради отримали це,-

Складається враження, що замість спілкування с громадою, що до об’єднавчих процесів та виконання розпоряджень Президента України та Уряду в зв’язку з реформою децентралізації, чиновники які безпосередньо відповідають за втілення цих реформ, особисто перешкоджають та гальмують ці реформи. Ці висновки можна зробити з того, що співголови районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, шукають не зрозумілі відмовки, аби не підтримувати та не впроваджувати реформи. Виникає обґрунтоване питання до цих керманичів – Ви група з підтримки, чи анті-підтримки?
Депутат Балаклійської міської ради Тризна В.О. повідомив, що зібрав необхідну кількість підписів депутатів, щоб започаткувати початок процедури створення Балаклійської ОТГ. Всі присутні підтримали ці кроки депутата Тризни В.О., в зв’язку з чим присутніми було запропоновано створити робочу групу з представників громади для сприяння створення ОТГ. Було подано 10 кандидатур, за які було проголосовано одноголосно, всіма учасниками зборів. Перше засідання вказаної робочої групи було призначено на 18 лютого 2019 року о 17 годині.
Декілька слів про доцільність та необхідність створення ОТГ.
Чому громади об’єднуються?
Місцева влада починає працювати для мешканців, а не «для галочки»
Мешканців об’єднаних громад вже не відправляють вирішувати питання в район чи область — за все тепер відповідає місцева влада: голова, депутати ради громади та її виконком, старости. Освіта, медицина, адміністративні послуги, дороги, освітлення, водопостачання, сміття, благоустрій, забудова і навіть безпека – компетенція влади об’єднаної громади.
Саме влада громади, і більше ніхто, займається вирішенням більшості місцевих питань, має на це кошти і несе за усе відповідальність.
Мешканці об’єднаних громад мають поруч ефективну спроможну владу, яку самі обирають і на діяльність якої можуть впливати. Як наслідок – в містах і селах громади доступніші та якісніші послуги, більш сприятливі умови життя.
Об’єднана громада — це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією.
З’являються можливості для тих, хто хоче змін
Об’єднання не робить громади автоматично заможними. Так, там з’являється більше повноважень і грошей. Але це ще не означає розвиток. Для успіху потрібні лідери, готові діяти рішуче, професіонали, здатні залучити і ефективно використати кошти, керівники, готові нести відповідальність за свою роботу перед людьми і державою.
В процесі об’єднання громад такі місцеві лідери отримують свій шанс: стають головами громад, депутатами, старостами чи громадськими активістами. Для них — це можливість очолити зміни тут і зараз, зробити своє місто чи село кращим, стати частиною успіху країни.
Об’єднання громад активізує місцевих лідерів.
Формується основа сильної країни
Повноваження, ресурси і відповідальність передаються від центральної влади на місця, бо тільки так можна побудувати міцну державу, стійку до політичних змін всередині та зовнішніх зазіхань.
Рушійною силою в країні стають не політики і чиновники, а сильні заможні громади. Вони долають зневіру людей, бо починають дійсно піклуватися про них: надають якісні та доступні послуги, будують дороги та інфраструктуру,
турбуються про безпеку людей, не чекаючи, поки це зробить хтось «згори». В об’єднаних громадах є на це і повноваження, і кошти. Тому там зростає довіра до влади, підвищується патріотизм, зникає відчуття безпорадності, зростає активність людей.
Країну, яка складається з таких сильних громад, важко розхитати і зсередини, і ззовні.
Що втратила Балаклійська громада, із-за того що не створила ОТГ ще в 2016 році.
Так, у 2016 році, коли на прямі міжбюджетні відносини перейшли перші 159 об’єднаних територіальних громад, загальний обсяг інфраструктурної субвенції складав 1 млрд грн або 1107 грн на одного жителя громади. У 2017 році об’єднаних громад було вже 366, а з 1,5 млрд грн субвенції, передбачених держбюджетом, на одного жителя громади припало 764 грн. У минулому році цей показник склав вже 536 грн, оскільки на прямі міжбюджетні відносини перейшли 665 ОТГ, а загальний обсяг інфраструктурної субвенції складав 1,9 млрд грн.
У 2019 році об’єднані громади у розрахунку на одного мешканця можуть отримати ще менше коштів субвенції. На прямих міжбюджетних відносинах з держбюджетом в цьому році – вже 806 ОТГ, а обсяг інфраструктурної субвенції складає 2,1 млрд грн. Це означає, що на одного мешканця ОТГ припадає 495 грн – удвічі менше, порівняно з 2016 роком.

Наша редакція буде продовжувати слідкувати за засіданнями громадської ради та повідомляти про її хід та прийняті рішення громаду Балаклії.
Нагадуємо нашим радіослухачам Дані FM 99.3, що 20.02.2019 року відбудеться трансляція інтерв’ю з депутатом Харківської обласної ради Немикіною Л.П. о 8 годині 20 хвилин, повтор інтерв’ю о 18 годині 20 хвилин.
Бережіть себе і своїх рідних.
Редакція газети «Дані-інфо».