Били молотком та лопатою: засуджено чоловіків, які катували односельця у Вербівці

Чоловіка кілька разів висаджували з авто у безлюдних місцях та знущалися над ним — били лопатою й молотком, погрожували відрубати голову та навіть інсценували копання могили

За даними відомства, Балаклійський районний суд визнав винними трьох місцевих мешканців у катуванні, скоєному за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 127 КК України).

Як розповів заступник керівника Лозівської місцевої прокуратури Eдуард Миргородський, 31-річного чоловіка засудили до п’яти років позбавлення волі. Ще двом спільникам (33 та 36 років) призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном на три роки, оскільки на час оголошення вироку вони пішли на примирення з потерпілим та відшкодували завдані йому збитки.

Окрім того, ще один активний учасник знущань перебуває у розшуку.

  

Подія трапилася в червні 2015 року в селищі Вербівка Балаклійського району. Один зі зловмисників запідозрив односельця в крадіжці. Він попросив товаришів допомогти вибити з ймовірного крадія зізнання. Для цього підозрюваного обманом посадили до машини та вивезли за межі населеного пункту. Далі зловмисники накинули на голову жертві ганчірку, ударили електрошокером й зв’язали. Чоловіка кілька разів висаджували з авто у безлюдних місцях та знущалися над ним: били лопатою й молотком, погрожували відрубати голову та навіть інсценували копання могили. Мучителі змушували потерпілого зізнатися в крадіжці, однак він заперечував свою причетність до злочину.

Зрештою чоловік взяв на себе вину, аби припинити знущання. Зловмисники відзняли зізнання на телефон та повезли жертву до будинку, який він начебто обікрав. Там чоловіка півгодини тримали в підвалі. Відпустили лише з умовою повернути вкрадене.

Джерело: Depo UA