Борщівка знову страждає

До нас в редакцію звернулися мешканці с. Борщівка зі своєю проблемою, а саме руйнуванням їх будівель від безпосередньої близькості утилізації боєприпасів, які не вибухнули після пожежі на ВЧ  А1352.

В січні 2019 року нам розповіли, що голова РДА Масельський С.І., домовився з керівництвом ВЧ про тимчасове припинення утилізації боєприпасів на Борщівському полігоні взимку.

Вже не один рік мешканці с. Борщівка страждають через близькість до військового полігону де постійно проводяться вибухи. Через що від вибухової хвилі тріскаються будинки, обсипається штукатурка та відповідно псується житло.

  

Листом від 04.02.2019 року № 76-31/29-32 Балаклійська райдержадміністрація повідомила, що командуванням ВЧ А1352 прийнято рішення щодо припинення робіт по знищенню ВНП шляхом підриву поблизу села Борщівка. За інформацією командира військової частини знищення ВНП шляхом підриву поблизу села Борщівка не планується.

А питання щодо відшкодування матеріальних збитків, які нанесені житловим будинкам та будівлям внаслідок вибухів при знищенні ВНП, не належить до повноважень Балаклійської райдержадміністрації. В черговий раз ми бачимо, що влада району є окремим  придатком, який існує тільки для себе, а не для населення району. Є проблема, яку необхідно вирішувати на вищому районному рівні, але в черговий раз ми бачимо, що люди нікому не потрібні.

 Листом від 21.02.2019 року № 425 ВЧ А1352 повідомляє, що відповідно до розпорядження першого заступника начальника Генерального штабу ЗСУ від 11.06.2018 №342/5051тлг, військова частина проводить знищення вибухонебезпечних предметів на полігоні військової частини А4104 (с. Шебелинка) у повній відповідності до чинного законодавства та відповідних нормативних актів, що унеможливить вплив на будівлі і споруди, а також екологічний стан в районі с. Борщівка.

Але стає питання законності проведення утилізації ВНП шляхом підриву на земельній ділянці поблизу села Борщівка? Чи є цей полігон офіційним, у повній відповідності до чинного законодавства та відповідних нормативних актів?

         За нашою порадою мешканці села Борщівка терміново готовлять запити до Адміністрації Президента України, Міністерства Збройних Сил України,

  

Міністерство екології та природних ресурсів України та Голови ХОГА Світлічної Ю.О.

Стукайте і вам відкриють!

Редакція газети «Дані-інфо»