«Дитячий» автобус, не для дітей

14.06.2018 року під час відкриття спортивного майданчика голова Балаклійської адміністрації Масельський С.І. анонсував придбання для юних спортсменів Комунальним підприємством БРР «Балаклійський районний дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий комплекс «Вимпел» за кошти районного бюджету автобус Рута 22.

Редакцією газети «Дані-інфо» перевірено в системі «Prozorro» середню вартість таких автобусів та завищення не встановлено. 

Але, до редакції звернулися батьки юних спортсменів, які займаються в дитячо-юнацькому спортивно-оздоровчому комплексі «Вимпел», що автобус придбано, а дітей в ньому возити заборонено.

Ми перевірили цю інформацію та встановили, що куплений автобус не відповідає технічним вимогам ДСТУ 7013:2009 “Автобуси спеціалізовані для перевезення дітей”, а саме:
  • автобус обладнується тільки місцями для сидіння, причому всі крісла повинні бути звернені вперед по ходу руху і забезпечені двоточковими ременями безпеки;
  • в автобусі повинно бути не менше двох сидінь для дорослих пасажирів, які супроводжують дітей;
  • автобуси місткістю понад 22 пасажири повинні мати не менше двох пасажирських дверей, висота першої сходинки на вході від рівня дороги не повинна перевищувати 25 см;
  • автобус обладнується додатковими поручнями, як при вході, так і в салоні;
  • передбачаються підвищені вимоги до сигналізації, яка зв’язує пасажирів з водієм;
  • в задній частині салону обладнується відсік для перевезення багажу і крісла-коляски в складеному стані;
  • в разі регулярного перевезення дітей з порушеними функціями опорно-рухового апарату обладнується доступ дітей в кріслі-колясці;
  • кузов автобуса забарвлюється в яскраво-жовтий або помаранчевий колір з нанесенням написів «Діти» та встановлюються розпізнавальні знаки «Перевезення дітей»;
  • автобус повинен бути обладнаний обмежувачем швидкості (60 км/ч).

Виникає запитання, навіщо для дитячо-юнацького спортивно-оздоровчого комплексу купили автобус на якому не можливо перевозити юних спортсменів.

«Дитячий» автобус, не для дітей

Нагадаємо Вам, що вартість даного автобусу складає 854720,0 грн.

А кого ж возять на автобусі дитячо-юнацького спортивно-оздоровчого комплексу «Вимпел» запитаєте Ви?

Як нам стало відомо — дорослу команду Балаклійського «Цементника» з міста Харкова і назад, де майже немає футболістів з Балаклії.

Червона стрічка перерізана головою Балаклійської РДА знову перетворилася в чорну.  Чергові 854720,0 грн. з бюджету вилетіли в «трубу».

Як кажуть : «Дякуємо за щасливе дитинство!!!»

Редакція газети «Дані-інфо».