Фахівці пояснили, чому «блакитне паливо» стає червоним

На підприємстві зазначили, що згідно з протоколами якості «Укртрансгазу», газ, отриманий споживачами, відповідає вимогам державного стандарту.

«Деякі споживачі вважають, що зміна кольору газу може свідчити про його не якісні показники. Насправді це сигнал власнику домоволодіння терміново звернути увагу на безпеку», — зазначили на підприємстві.

Фахівці додали, що газ може змінювати колір у разі обігріву приміщення за допомогою газової плити або тривалого користування плитою без провітрювання, несправності газового обладнання, димових або вентиляційних каналів, високої вологості в приміщенні. Також зміна кольору може свідчити про необхідність технічного обслуговування обладнання або некваліфікованого втручання в його роботу. «До зміни кольору газу призводить його неповне згоряння. Це може статись через проблеми з газовим обладнанням, несправність димоходів або вентканалів, закупорені вікна при користуванні газовими приладами, опалення плитою. При неповному згорянні газу в помешканні непомітно для споживача накопичується чадний газ. Чадний газ не має запаху, тому отруєння наступає майже непомітно. Концентрація чадного газу в приміщенні 0,1% небезпечна для життя людини», — зазначили на підприємстві.
Фахівці радять у разі зміни кольору газу виключити прилади та ретельно провітрити приміщення, звернутись до спеціалізованої організації, що має дозвіл на ремонт та обслуговування димарів або до балансоутримувача багатоквартирного будинку, а також звернутися в організацію для ремонту, обслуговування газових приладів, їх заміни.

Источник: DepoUa