Харківщина затвердила програму охорони здоров’я до 2022 року: що в пріоритетах

   

5,2 мільярда гривень планують витратити на заходи комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» у 2021-2022 роках.

Програму затвердили на сесії обласної ради 24 грудня, повідомляє кореспондент Суспільного.

«На виконання передбачених Програмою заходів знадобиться 5,2 млрд грн, у тому числі: у 2021 році — майже 2,8 млрд грн, у 2022-му — близько 2,5 млрд грн», — уточнили в обласній раді.

До пріоритетних напрямків програми віднесли підвищення доступності та якості надання медичної допомоги в умовах поширення гострого респіраторного захворювання COVID-19.

Серед інших ключових напрямків:

  • забезпечення інсулінами та іншими високовартісними лікарськими засобами окремих категорій населення області, тих, хто страждає рідкісними (орфанними) захворюваннями;
  • зниження рівнів дитячої та материнської смертності та забезпечення виходжування новонароджених із малою вагою тіла та іншими патологічними станами;
  • поліпшення умов перебування та лікування хворих на туберкульоз;
  • оновлення медичного обладнання, впровадження нових технологій діагностики і лікування хворих та удосконалення матеріально-технічної бази у спеціалізованих закладах охорони здоров’я та закладах охорони здоров’я обласного значення.

У 2020-2021 рр. за 32 млн грн планують закупити рентген-апарати та апарати ультразвукової діагностики для приймальних відділень п’яти лікарень:

  1. Вовчанська центральна районна лікарня;
  2. Міська клінічна багатопрофільна лікарня №17;
  3. Куп’янське територіальне медичне об’єднання;
  4. Красноградська центральна районна лікарня;
  5. Міська клінічна багатопрофільна лікарня №25.

«У 2020 році ми закупимо чотири апарати УЗД і п’ять рентген-апаратів, а у 2021-му, коли вони фактично будуть доставлені, розподілимо їх у медичні заклади, згідно із заявками, які медичні заклади подавали», — пояснив заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

Під час розгляду питання директор обласного онкоцентру Денис Скорий запропонував включити до програми «Здоров’я Слобожанщини» фінансування онкоскринінгу.

«Це програма. Програма — це не фінансування. Ми говорили про це на спільних комісіях. Це наші плани. Будемо переглядати, ми можемо повертатися до програми на будь-якій сесії», — сказала голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук.

Джерело