Мітинги та перекриття доріг. Люди попереджають, що це лише початок

   

Новорічний подарунок від депутатів у вигляді підвищених тарифів викликав гнів та обурення українців. Після отримання нових платіжок з захмарними сумами, люди почали перекривати траси міського та державного значення, виходити під стіни міських рад з вимогами припинити грабіж.

Інформація про такі заходи щоденно з’являється в новинах. Почалося все 4 січня з Лубенського району, після цього трасу перекривали у Валках та Чутово.  І скрізь одні і ті ж самі вимоги до влади – відмінити грабіжницькі тарифи, які ведуть до остаточного зубожіння людей.

10 січня до протестів приєдналися і жителі інших населених пунктів Харківської області. Сьогодні мітинги пройшли у  Харкові, Балаклії, Вовчанську, Новій Водолазі, Чугуєві, Дергачах, Лозовій, Богодухові, Ізюмі, Золочеві, Валках і Барвінкове, одразу в декількох населених пунктах Зміївського району.

У більшості випадків акції мали спонтанний характер – без конкретних організаторів та попередніх заявок про проведення заходів. Напередодні в соціальних мережах почала ширитися інформація про «необхідність вийти під стіни місцевих рад 10 січня», на яку відреагували сотні мешканців.

За відомостями поліції, близько 50 мешканців Балаклії перекрили рух транспорту на пішохідному переході в районі перехрестя вулиць Центральної та Соборної.

У місті Люботин на площі Соборній майже 150 учасників акції підписали петицію проти підвищення тарифів. Також 15 місцевих мешканців майже півгодини перекривали рух транспорту по пішохідному переходу на трасі Київ – Харків – Довжанський.

У Зміївському райони акції протесту пройшли у місті Зміїв, селищі Слобожанське та селах Таранівка і Лиман.

Біля Вовчанської РДА в мітингу проти підвищення цін на комунальні послуги взяли участь понад 70 громадян. Близько сорока хвилин рух транспорту по вулиці Соборній був обмежений.

Відбувся мітинг в Новій Водолазі.

Також акції протесту біля райдержадміністрацій пройшли у Чугуєві, Дергачах, Лозовій, Богодухові, Ізюмі, Золочеві, на майданчику перед ЦНАП у Мерефі, на центральній площі у Валках, перед міською радою у місті Барвінкове, а також біля Харківської міської ради. Перекривали трасу поблизу селища Високе.

Загалом у масових заходах в Харківській області взяли участь понад 1000 учасників. Охорону публічного порядку здійснювали понад 220 поліцейських.

Та Харківщина не стала єдиним регіоном, де мешканці вдалися до протестних заходів. Аналогічні акції впродовж двох днів відбулися в багатьох регіонах країни. Зокрема мітингували:

  • в Полтаві

  • Кременчуці

  • Шостці Сумської області

  • Тростянці Сумської області
  • Миколаєві

  • Марганці Дніпропетровської області

В деяких містах було прийнято рішення про складання колективного звернення з вимогами відмінити рішення про підвищення тарифів на газ та електроенергію та направлення його до Кабінету Міністрів України. Якщо влада не піде на поступки, люди обіцяють зібратися разом, але вже під стінами Верховної Ради.

Дані Інфо