На Харківщині дорожники перевірятимуть якість ремонту у власній лабораторії

   

У Харківській області дорожники отримали власну лабораторію, в якій перевірятимуть якість матеріалів при реконструкції та будівництві шляхів.

Контроль якості матеріалів, які використовуються під час будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів доріг у Харківській області співробітники Служби автомобільних доріг проводитимуть у власній лабораторії, повідомили  у прес-службі відомства.

На сьогоднішній день лабораторію монтують, після чого оснастять необхідним обладнанням. Очолив лабораторію екс-працівник турецької консалтингової інжинірингової компанії «TEMELSU», який має міжнародний досвід.

На даний час придбана модульна конструкція, яка складається з двох приміщень, та лабораторне устаткування для випробувань ґрунтів, щебеневих матеріалів, мінпорошку, органічних в’яжучих, асфальтобетонів, бетонів тощо.

На частину устаткування постачальник надав свідоцтва на калібрування (перевірку). На решту устаткування на початку січня 2021 року подаватимуться заявки до ДП «Харківстандартметрологія» для калібрування (перевірки).

На всіх етапах дорожніх робіт лабораторія здійснюватиме відбір матеріалів. На основі результатів досліджень Служба автодоріг прийматиме рішення, чи якісно підрядник виконав роботи і чи оплачуватимуться вони замовником. У разі виявлення недоліків підрядник за власний кошти змушений буде їх усунути.

Источник