Новий механізм лікування: в уряді запустили проект електронних рецептів

В Україні нова система почне діяти з 1 квітня 2019 року.

У рамках нововведення відвідування поліклінік для того, щоб отримати паперовий рецепт, може бути повністю скасовано.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України з посиланням на заяву заступника глави відомства Павла Ковтонюка.

Відзначається, що запущена реформа дозволить пропускати весь ланцюжок видачі медикаментів через систему обліку Служби здоров’я. Номер рецепта будуть надсилати пацієнту по СМС, а в аптеку він буде переданий через сервіси МОЗ.

  

«Раніше Моз передавав ці гроші в регіони. Тепер таких проміжних етапів не буде. Розрахунок відбувається в електронному вигляді на підставі електронної звітності», — пояснив представник уряду.

В поліклініках до нововведення поставилися з помірним позитивом. Деякі лікарі зазначили, що тепер постійним пацієнтам не доведеться стояти в чергах, щоб отримати рецепт на ліки, що їм необхідні. Зокрема, це допоможе пацієнтам, що страждають на бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання і діабет.

Також реформа спростить роботу програми «Доступні ліки», рецепти по якій тепер не зажадають заповнення паперових форм.

Відомо, що з 1 березня в українських пацієнтів з’явилися електронні медичні картки. За словами в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, українцям не потрібно додатково реєструватися або приходити в медустанову для відкриття електронної медичної картки.

  

В. о. голови Моз додала, що в електронну медкарту лікарі будуть вносити найважливішу інформацію при кожному візиті. В структуру записів також входять напрямки і рецепти. Ще одна зручність такої системи полягає в тому, що лікар за потреби зможе роздрукувати консультаційний висновок, в якому будуть міститися причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткові обстеження.

Джерело: Укр Медіа