П’ять найцікавіших фактів про збройні сили України
В День збройних сил України нагадаємо Вам п”ять найцікавіших фактів про сучасну українську армію.
Факт перший. Після розпаду Радянського Союзу і утворення незалежної України у 1991 році Збройні сили України були найпотужнішим у Європі військовим угрупованням чисельністю майже в 1 млн осіб. Під юрисдикцію України відійшли понад 20 тисяч танків і бойових броньованих машин, а також майже 1500 бойових літаків. Крім того, Україна мала третій у світі за потужністю ядерний арсенал, що складався з майже 1300 боєголовок міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) та близько 2500 одиниць тактичної ядерної зброї.
Факт другий Уся історія збройних сил України — це історія безперервного реформування, яке багато в чому зводилось до скорочення чисельності особового складу та одиниць озброєння і техніки. На 1 червня 1996 року ЗСУ повністю завершила процес ядерного озброєння, а восени 2001 року у Миколаївській області знищили останню шахту для запуску МБР.
Факт третій. Після проголошення незалежності України почалась підготовка нормативно-правової бази для створення національних Збройних сил. 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони “Про оборону України” та “Про збройні сили України“. І через два роки, у 1993-му, саме в цей день прийняли рішення відзначати День ЗСУ.
Факт четвертий. До початку війни з РФ українська армія нараховувала 165 тисяч військових і цивільних службовців, понад 2,5 тисяч танків, бойових броньованих машин, близько 190 бойових і транспортних літаків, 80 вертольотів різних типів, а також 22 бойових кораблі. Сьогодні чисельність ЗСУ наближається до 250 тисяч осіб. Згідно з міжнародним рейтингом Global Firepower зараз Україна посідає 30 місце у світі за рівнем військової потужності.
Факт п’ятий. Сьогодні у Збройних силах України проходять військову службу і працюють понад 55 тисяч 600 жінок. Із них трохи більше 24 тисяч військовослужбовців. З 2014 року понад 6 тисяч жінок безпосередньо брали участь в АТО. 107 жінок-учасниць АТО відзначені державними нагородами, в тому числі, троє — посмертно.
Джерело: https://prm.ua