Перші порушення обіцянок щодо введення воєнного стану

Як відомо, Указом Президента України № 393 від 26 листопада 2018 року в державі запроваджено воєнний стан. Не дивлячись на те, що відповідно до вказаного Указу, передбачається застосування обмежень  прав і свобод громадян, політичних партій та засобів масової інформації, Президентом особисто обіцяно, що права та свободи громадян України обмежуватись не будуть. З відповідним зверненням про неприпустимість порушення прав та свобод виступила і Губернатор Харківської області.

Выступление Президента Украины по введению военного положения


Зам. Главы ХОГА Стороженко

Однак, що ми бачимо: не пройшло і три доби, як співробітники УСБУ в Харківській області почали здійснювати тиск на наше незалежне видання «Дані-інфо», зокрема на їх засновників.

Так, сьогодні 01 грудня, до магазину «Габро», орендарем якого є один із засновників нашого видання, увійшли працівники Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області спільно із працівником Ізюмського МРВ УСБУ в Харківській області прапорщиком Корнієнком Олексієм Валерійовичем  та почали вимагати від продавця документи на здійснення торгівельної діяльності в установленому приміщенні, яке орендує ФОП Гречкіна О.Л. Слід зазначити, що ФОП Гречкіна О.Л. має всі дозвільні документи на здійснення продажу тютюнових та лікеро-горілчаних виробів.

Для довідки: вона не тільки є Приватним підприємцем, а й засновником декількох юридичних організацій, в тому числі медійного проекту: інтернет- видання та друкованого незалежного засобу інформації «Дані – інфо».

Однак  вказані перевіряючi, посилаючись на те, що до райвідділу надійшла заява про продаж неповнолітньому  ще 21 листопада 2018 року пачки цигарок, почали вимагати документи та присутності власника. Не дивлячись на зауваження про те, що сьогодні субота і цей день є вихідним, перевіряючи особи, для наведення ще більшого жаху  на продавця і присутніх людей в магазині, повідомили, що такої як ФОП Гречкіна О.Л. зовсім не існує,  а у державі, і зокрема у Харківській області введено воєнний стан, обмежені конституційні права людей, а тому власник повинен негайно приїхати до них. Ми не будемо в нашій статті писати про те, що це була «підстава» чи ні, читачі самі здогадаються.

Корныенко


2

Як  стало нам відомо, фактично цю блискавичну спецоперацію, видумали деякі працівники того ж органу де і працює Корнієнко О.В. та які підвозили після перевірки працівників поліції до райвідділу на чорному MITSUBISHI.

Виникає логічне питання: Чи входить до компетенції  співробітників СБУ перевірка законності здійснення продажу тютюнових та лікеро-горілчаних виробів ?

Відповідно до Закону України «Про Службу безпеки України» СБУ таких функцій не надано. Чи може здійснення законної торгівлі цигарками підриває економіку держави ? Чи ми є терористами?   

Редакція нашого видання визнає цю подію провокацією та фактично тиском на одного із засновників засобу масової інформації «Дані-інфо», з метою схилити його не друкувати статті з критикою діяльності місцевої влади, зокрема після присутності журналістів видання, на особистому прийомі громадян головою Балаклійскої РДА та напередодні публікації статті та відео матеріалів про це.

З відповідним зверненням ми звернулися до керівників держави, СБУ та міжнародних організацій, для взяття під особистий контроль неприпустимість тиску на ЗМІ.

Редакція газети «Дані-інфо».