Робота «Балцему», подальша доля ТРК «Оріана» та інші питання, розглянуті на третій сесії Балаклійської міської ради VIII скликання

   

22 грудня 2020 року відбулася  ІІІ сесія Балаклійської міської ради VІІІ скликання, під головуванням міського голови Івана Столбового.

Під час засідання Іван Михайлович повідомив про те, що їм вдалося дійти згоди з депутатами Ізюмської районної ради про передачу майна спільної власності територіальної громади, до складу якого входять заклади освіти, медицини (первинної та вторинної ланки), культури та інші об’єкти соціальної сфери. Прийняті на перших трьох сесіях рішення дозволять забезпечити їх подальшу роботу з 1 січня та впродовж 2021 року.

Комунальні підприємства (Балаклійський водоканал, Житлокомунсервіс та деякі інші) наразі залишаються на балансі Ізюмської районної ради. Але Балаклійська міська рада має намір повернути їх до кінця поточного року.

Невизначеним залишається становище таких комунальних підприємств, як ТРК «Оріана», яке на своє утримання вимагає 1 млн. грн. на рік. Але наразі висвітлення роботи Балаклійської міської ради обходиться в суму, що в 10 раз менше. Тому фінансування ТРК являється недоцільним.

Одним з питань, що було винесено на порядок денний, стало питання «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Балаклійської міської ради». Перед початком засідання перед депутатами виступив генеральний директор ПрАТ «БАЛЦЕМ» Цівун Дмитро Володимирович, який розповів про плани запуску підприємства повного циклу та попросив тимчасово знизити ставку земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 7% до 1% на період І кварталу 2021 року.

Після обговорень депутати прийняли рішення піти на зустріч підприємству, яке забезпечить роботою майже 1 тисячу жителів Балаклії та стане в подальшому одним з найбільших платників податку нашого району. А це дасть можливість Балаклійській міській раді збільшити фінансування таких важливих на сьогоднішній день галузей, як медицина та освіта, продовжувати займатися благоустроєм міста та вирішувати інші важливі для громади питання.

Також, під час засідання були прийняті рішення: «Про звільнення Релігійної організації “Релігійна громада Успіння Пресвятої Богородиці в м. Балаклія Ізюмської Єпархії Української Православної Церкви” від сплати орендної плати за користування нежитловими приміщеннями по вул. Соборна,52 в м. Балаклія Харківської області», рішення «Про встановлення у 2021 році батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах та закладах загальної середньої освіти Балаклійської міської ради».

Редакція «Дані Інфо» буде стежити за подальшою роботою депутатського корпусу Балаклійської міської ради та інформувати читачів про рішення, прийняті на наступних сесіях.

Бережіть себе та своїх близьких — Дані Інфо