Скандальний торт: вчителі принизили дитину, бо батьки відмовляються від шкільних поборів

У харківській школі ученицю 6-го класу відсторонили від святкування через те, що батьки принципово не здають грошей у благодійний фонд тамтешніх освітян. Дівчинку єдину не пригостили тортом і не дозволили піти з класу, а змусили дивитися, як однокласники його їдять.

Обурені батьки кажуть, що їхню Діану принизили перед усім класом під час святкування закінчення чверті. «Сказали: оскільки тато не дає внески до школи, торт їй не належить. Вона попросилася піти додому, вчитель відмовив їй у цьому. Посадила, сказала: сиди», — каже мама Тетяна Блінова. Дитина розплакалася, але очільниця батьківського комітету, що влаштувала свято, на це не зважала. «Коли я плакала, Толяренко до кожного підходила і говорила, що Діанин тато не здавав гроші, і їй не видали торт», — каже учениця Діана Андронова.

У самій школі наполягають, що класного керівника на святі не було. «Коли все це почали робити, директор запросив її спуститися до неї в кабінет. І якраз коли її не було, стався цей інцидент», — стверджує заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ 151 м. Харків Вікторія Калашник. Сама вчителька зараз на лікарняному, на дзвінки не відповідає, а у школі відбулися екстрені батьківські збори за участю чиновників департаменту освіти.

Перед початком завуч просить проголосувати, чи можлива присутність ТСН на зборах. Проти виступає батьківська трійка, серед якої та сама Наталія Толяренко, котра роздавала злощасний торт. «Я підійшла до Діани і сказала, що вибач, Діано, я поважаю думку твоїх батьків, але вони не здають на такі заходи гроші, тому пригостити тебе від усіх батьків у мене нема повноважень. Я як мама прошу пробачення в батьків Діани. Я вчинила, можливо, не толерантно, але ви мене пробачте – підіть у магазин і попросіть безкоштовно торт, дадуть?» — каже вона.

Буллинг девочки

Журналістів таки просять на вихід – збори тривають уже за зачиненими дверима. По завершенні висновок департаменту освіти: оголосити догану директору, класного керівника відсторонити від керівництва класом, батьківську трійку розпустити, а з її очільницею провести виховну бесіду. «Неприпустимо взагалі, щоби мама, батьки могли допустити таке! Якщо в неї є претензії до батьків, вона має з’ясовувати стосунки з батьками, а з дітьми – ні! Тим більше, ображати дитину», — переконана начальник управління освіти Слобідського району Харкова Тетяна Пилаєва.

Чиновники кажуть, що заборонити батькам проводити шкільні свята чи інші заходи не можна, але всі внески можуть бути лише добровільними. «Ми не раз акцентували, що в рамках освітнього процесу не може бути дискримінації за майновою ознакою. І адміністрація школи має за цим слідкувати, а іноді й діяти на випередження», — стверджує керівник експертної групи Міністерства освіти і науки України Олександр Сич. Юристи ж пояснюють, що те, що відбулося із Діаною – визначається правом, як цькування і дискримінація.Дитина зазнала психологічної травми, батьки мають право судитися. «Вимагати сплати моральної та матеріальної шкоди», — каже юрист Роман Чумак.

Ні йти до суду, ні забирати Діану зі школи батьки не збираються – навіть при тому, що піс зборів однокласники почали писати їхній доньці образливі повідомлення.

Джерело: ТСН