Створення сильних громад – запорука сильної України

Немає ніяких «державних грошей», є тільки гроші платників податків — Маргарет Тетчер

За таким гаслом, пройшло друге засідання громадської ради м.Балаклія при депутаті Харківської обласної ради Немикіній Л.П. Засідання проходило в сесійній залі Балаклійської міської ради, на яке мав можливість прийти будь-який не байдужий представник громади, що дійсно вболіває за майбутнє рідного міста.

На засіданні були присутні – депутат Харківської обласної ради Немикіна Л.П., міський голова Столбовий І.М., депутати Балаклійської міської ради та найактивніші представники Балаклійської громади.

Створення сильних громад – запорука сильної України

Створення сильних громад – запорука сильної України

Головним питанням, що розглядалось на засіданні ради було самоорганізація громади міста, а саме створення домових, вуличних та інших комітетів, для більш тісної праці з міською владою. Основною задачею яких є взаємодопомога, максимальна прозорість роботи і можливість контролю за витратами податків громади. Немикіна Л.П. зауважила, що тільки суб’єкти самоорганізації громади мають можливість, приймати участь в обласних та державних конкурсах міні-проектів розвитку територіальних громад, отримувати державні та міжнародні гранти.

Міський голова Столбовий І.М. також пообіцяв всіляку підтримку, в тому числі і фінансову, для суб’єктів самоорганізації громади, та розповів про порядок створення таких суб’єктів. Крім того, Столбовий І.М. розповів про заплановане створення міських міні-проектів, в яких зможуть брати участь тільки створені домові, вуличні та інші комітети самоорганізації громади. Всі присутні представники громади підтримали пропозиції, що до самоорганізації та обговорили концепцію по створенню домових та вуличних комітетів в рідному місті, у всіх була можливість вносити свої пропозиції по цьому питанню.

Крім цього, палко обговорювалось питання про створення молодіжної ради з ціллю залучення молоді в створенні міських проектів та активної участі в розвитку міста.

Немикіна Л.П. наголосила, що самоорганізація громади дозволить ще більш тісно співпрацювати громаді та владі та наводити порядок в нашому місті.

Вході обговорення якості роботи міської ради в цілому та окремих депутатів, міський голова Столбовий І.М. закликав, мешканців міста більш активно приймати участь в засіданнях сесій міської ради та звітах депутатів перед виборцями. Вимагати від депутатів виконання на сам перед тих завдань які ставить перед ними громада міста, щоб депутати максимально відчували що люди контролюють їхню роботу та їх дії, та будуть на них адекватно реагувати.

Створення сильних громад – запорука сильної України

На прикінці засідання, обговорювалось питання щодо створення Балаклійської ОТГ (об’єднаної територіальної громади).

Немикіна Л.П. повідомила присутніх, що до фінансової спроможності за повний 2017 рік 4 ОТГ Харківської області які були створені у 2016 році., за цими даними середній показник надходжень власних доходів на одного мешканця по 4-х ОТГ області зріс в середньому у 3 рази, ці гроші були направлені на значне покращення благоустрою громад та їх розвитку. На цей час в Харківській області вже створено 12 ОТГ, в усіх надходження власних доходів були тільки збільшені завдяки об’єднанню. ОТГ здобули можливість самостійно розпоряджатися своїми грошима, майном та землею, отримувати на багато значну фінансову підтримку з державного бюджету та від міжнародних інвесторів.

Запрошуємо, всіх зацікавлених у розвитку нашого міста мешканців, приймати участь у майбутніх засіданнях громадської ради міста Балаклія.

Редакція «Дані-Інфо»