У Балаклійському районі стартувала операція «Мак»

Традиційно в період із середини травня по жовтень включно на території Харківської області, як і по всій країні, поліцейські проводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», — зазначив заступник начальника — начальник сектору кримінальної поліції Максим Чорний. Спрямовані вони на виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин (маку та конопель), заборонених в Україні для особистого культивування, документування фактів злочинної діяльності, осіб, причетних до скоєння правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, а також фактів порушення чинного законодавства суб’єктами, які займаються легальним посівом нарковмісних рослинних культур.

Поліція нагадує: незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, — караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  

Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Джерело: Поліція Балаклійщини