У Фельдман Екопарк з’явиться найбільший в Україні парк птахів

У Фельдман Екопарк стартує новий проект «Парк птахів», спрямований на збереження та повернення до природного середовища рідкісних видів пернатих, а також популяризацію цього напряму зоозахисту та екоосвіту молоді.

Планується створення найбільшого в Україні та одного з найбільших в Європі комплексу орнітологічних вольєрів, де будуть представлені як місцеві червонокнижні, так і екзотичні птахи. Через тиждень відбудеться відкриття першого вольєра для птахів-падальників — у ньому поселять грифів, а трохи пізніше й білоголових сипів.

 —  Робота з відновлення популяцій червонокнижної фауни, збереження біологічного різноманіття для майбутніх поколінь, виховання молоді в дусі любові до природи та поваги до всього живого — місія, якій ми намагаємося слідувати вже котрий рік. Новий проект — ще один крок на цьому шляху, і ми робимо його разом з однодумцями, залучаючи партнерів у нашій країні та за її межами, — зазначив народний депутат України Олександр Фельдман.

  

Відзначимо, що проект «Парк птахів» реалізується в рамках програми Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) «Збереження, моніторинг і перспективна реінтродукція хижих птахів і сов Євразії» за підтримки низки українських і зарубіжних зоопарків.

 — Зараз ведеться будівництво вольєрів для сов і пугачів, орланів та інших хижих птахів нашого континенту. Поруч будуть мешкати птахи-носороги, різні папуги — найрізноманітніші представники пернатої фауни Африки, Північної та Південної Америки, Австралії та Океанії. У перспективі з’являться нові ландшафтні експозиційні зони з водоплавними та нелітаючими птахами. Усі разом орнітологічні вольєри складуть комплекс «Парк птахів», який, ми вважаємо, буде одним з найбільших за видовим розмаїттям в Україні, — розповіли у Фельдман Екопарк. — Незабаром очікуємо значне пернате поповнення нашої зооколекції в рамках співпраці з європейськими партнерами по лінії ЕАZА, а також зоопарками Вірменії, Казахстану, Узбекистану. Велику консультаційну допомогу в розвитку проекту нам надає Одеський зоопарк, який має найбільший досвід у питаннях розведення та реінтродукції птахів, у тому числі червонокнижних видів.

Відзначимо також, що, крім безпосередньої роботи зі збереження біологічного різноманіття, проект «Парк птахів» планується використовувати як екоосвітній майданчик, на базі якого проводитимуться заняття для школярів і студентів, зоозахисні акції.Нагадаємо, що колекція пернатих Фельдман Екопарк налічує майже 1500 особин більше 150 видів. Також нагадаємо, що на базі Соціально-гуманітарного мультикомплексу реалізується проект зі створення та вивчення пташиних гнізд «Врятуємо птахів разом», щорічно організовується челендж «З’їла — полетіла» з виготовлення годівниць для пернатих, а також регулярно проводяться акції з випускання в природу співочих птахів та фазанів.

Джерело: Слобідський край