Уряд підтримав заборону експлуатації диких тварин у цирках

Загалом законопроект містить зміни до законодавства, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження.

Уряд підтримав законопроект Мінприроди про заборону експлуатації в цирках диких тварин.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів з посиланням на міністра Остапа Семерака.

«Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує ряд питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом 5 років», — сказав Семерак.Він зазначив, що цей час знадобиться для вироблення механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого проживання тварин.

«Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна — не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, не готових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння. Зрештою, у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків, і Україна має всі шанси поповнити їхні ряди. Попереду розгляд проекту закону у Верховній Раді», — сказав міністр.

Він також наголосив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирків. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції до безвідповідальних власників.

«Уряд сьогодні підтримав запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу України, які нарешті розмежовують повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення стосовно жорстокого поводження із тваринами», — сказав Семерак.

Так, згідно із запропонованими змінами, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх та безпритульних — до Національної поліції України.Також міністр екології повідомив, що на сьогодні в Україні ніхто не володіє інформацією щодо реальної кількості диких тварин, яких утримують приватно, тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру обліку диких тварин, куди їх власники в обов’язковому порядку будуть змушені вносити всі дані, а також ініціює розроблення Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

У прес-службі Мінприроди нагадали, що офіційно експлуатація диких тварин у цирках заборонена в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Данії, Латвії, Нідерландах, Румунія, Словенії, Фінляндії, Швеції. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин. В Угорщині та Португалії забороно використання диких тварин в цирках, які включені до Списку CITES I.

Джерело: Уніан