В Полтаві судитимуть харків’янку, яка продала неіснуючої сільгосптехніки на 2 мільйони

У Полтавській області судитимуть членів ОЗГ, які продавали неіснуючі трактори, завдавши потерпілим збитків на 2 млн грн.

Прокуратурою Полтавської області затверджено і направлено до суду обвинувальний акт за фактом шахрайських дій, вчинених організованою злочинною групою у складі чотирьох осіб, яка продавала громадянам неіснуючу сільськогосподарську техніку за заниженими цінами.

Організатором зазначеної групи стала мешканка Харківської області, яка мала вищу економічну освіту та досвід в сфері фінансового лізингу, перебувала на податковому обліку як фізична особа-підприємець і була зареєстрована в якості керівника і засновника певної юридичної особи.

  

Активним учасником ОЗУ був також її чоловік і дві полтавки, які перебували в скрутному матеріальному становищі, однак мали досвід роботи в офісі і спілкування з клієнтами.

Зазначена група осіб систематично розміщувала в мережі інтернет і засобах масової інформації оголошення про продаж від імені суб’єктів господарювання мінітракторів за низькою ціною. Після укладання фіктивних договорів з фізичними особами з їх придбання та перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки підконтрольних підприємств, зловмисники заволодівали отриманими коштами.

Шахраям вдалося незаконно заволодіти грошовими коштами 45 постраждалих громадян на загальну суму понад 2 млн гривень. У кримінальному провадженні заявлено понад 30 цивільних позовів по відшкодуванню заподіяної матеріальної та моральної шкоди.

  

Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: SQ