В Раді внесли законопроект про заборону вживання «енергетиків» неповнолітніми

У Верховній Раді пропонують заборонити вживання енергетичних напоїв неповнолітніми.

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здорового способу життя дітей та підлітків (№10117), яким пропонується заборонити вживання енергетичних напоїв неповнолітніми.

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту.

Його авторами є ряд депутатів від «Блоку Петра Порошенко», «Народного фронту», «Радикальної партії», «Самопомочі», «Батьківщини» та позафракційні.

  

Законопроектом в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» пропонується встановити, що енергетичний напій — газований або негазований напій (за винятком чаю, кави та напоїв на основі кавових і чайних екстрактів), що містить кофеїн з будь-якого джерела походження у кількості, що перевищує 150 мг/л і/або інші компоненти, які стимулюють центральну нервову систему, перелік яких та максимально допустимий рівень їх концентрації в енергетичних напоях визначається центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Енергетичні напої, вироблені в Україні або імпортовані до України, до набрання чинності внесених відповідним законом змін щодо рівнів вмісту кофеїну натурального або синтетичного походження, інші тонізуючі та біологічно активні компоненти, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Законопроектом визначається спосіб маркування енергетичних напоїв, які реалізуються в Україні.

  

На видимій стороні етикетки або контретикетки, або пляшки вказуються застереження щодо вживання енергетичних напоїв неповнолітніми, вагітними жінками, жінками, які годують груддю, особами, що страждають серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями ендокринної та центральної нервової системи, а також небезпеки вживання енергетичних напоїв в поєднанні з алкоголем.

Розлив енергетичних напоїв здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки марки ПЕТФ. Розлив енергетичних напоїв здійснюється у тару (посуд) місткістю не більше 0,33 л.

Роздрібний продаж енергетичних напоїв, вміст етилового спирту в яких перевищує 0,5% об’ємних одиниць, забороняється.

Джерело: Укр Медіа