В Україні подешевшав газ для споживачів

Кінцева ціна газу для населення у серпні зменшиться щонайменше на 5,5%, порівняно з липневою ціною, та становитиме не більше 4 640 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м.

«Незважаючи на спротив монополіста, ми знайшли рішення і змусили Нафтогаз продавати населенню газ дешевше. Ціна на блакитне паливо для населення загалом за три місяці знизилася із 5 803 до 4 640 грн без ПДВ», – заявив глава уряду Володимир Гройсман.

Він відзначив, «що загалом — завдяки наполегливим і послідовним діям уряду — ціна газу для населення знизиться на 25%».

  

«Виходячи з динаміки формування ціни газу на ринку України і враховуючи дані Української енергетичної біржі – станом на сьогодні 4 643 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м, та НАК «Нафтогаз України» – 4 640 грн для промисловості без ПДВ, кінцева ціна газу для населення у серпні зменшиться щонайменше на 5,5%, у порівнянні з липневою ціною, та становитиме не більше 4 640 без ПДВ за 1 тис. куб. м», — додають в уряді.

Кабінет міністрів України у квітні 2019 року ухвалив Постанову №293 і зобов’язав Нафтогаз із червня продавати для населення газ дешевше. Як заявили в уряді, це рішення унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ.

  

Так, ціна газу в липні для населення, без ПДВ, тарифів на транспортування та постачання становила 4 905 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 650 грн, ніж ціна в червні – 5 554 грн.

Джерело: Обозреватель