В Україні з’являться автоматизовані парковки та гаражі

У великих містах будуть економити простір за допомогою інноваційних автостоянок.

Міністерство регіонального розвитку внесло зміни в державні будівельні норми і дозволило будувати у великих містах автоматизовані автостоянки і гаражі. Зміни до ДБН вступають в силу 1 липня 2019 року, повідомили в прес-службі відомства.

За словами чиновників, такі автостоянки допоможуть заощадити міський простір і дозволять розмістити на ділянці в кілька разів більше автомобілів, ніж у випадку з класичним наземним паркуванням.

  

«Це дійсно ефективна альтернатива звичайним гаражам. І тепер є можливість проектування таких парковок. Сподіваюся, що після вступу в силу цих змін таких автостоянок в Україні буде значно більше, а проблем з нестачею паркомісць у великих містах, особливо в центрі, стане суттєво менше», — сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Він пояснив, що робота сучасних гаражів передбачає повну автоматизацію всіх процесів, коли в’їзд і виїзд автомобіля на паркувальне місце відбувається без участі водія і пасажирів. Також автостоянки будуть актуальні для районів великих міст із щільною забудовою, де немає достатнього місця для розміщення звичайних автостоянок.

  

Нагадаємо, що найближчим часом на вулиці Києва вийдуть нові паркувальні інспектори, під яких перепишуть правила евакуації автомобілів, а для розчищення вулиць від машин порушників задіють додатково до трьох десятків нових одиниць техніки. Крім цього, у центрі Києва вже зараз розглядають близько 30 місць, де в найближчому майбутньому зможуть побудувати автоматизовані автостоянки.

Джерело: УкрМедіа