Вибухи на арсеналі в Балаклії: Військова частина заплатить 500 тис. грн сину загиблої жінки

   

Верховний Суд зобов’язав військову частину А1352 виплатити мешканцю Харківської області компенсацію за смерть матері внаслідок вибухів на арсеналі.

Відповідне рішення ухвалила Третя судова палата Касаційного цивільного суду, передає Depo.Харків із посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

За даними суду, в квітні 2018 року потерпілий звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України, Управління СБУ в Харківській області, військової частини А1352, казначейської служби України, управління казначейської служби у області. Згідно з позовом, 23 березня 2017 року на території 65-го ракетно-артилерійського арсеналу боєприпасів сталася пожежа, яка призвела до детонування частини боєприпасів та подальших вибухів.

У будинок матері потерпілого влучив снаряд, внаслідок чого виникла пожежа. Жінка отримала травми та в тяжкому стані була госпіталізована. Лікарям вдалося стабілізувати стан жінки, однак у квітні в результаті набряку головного мозку вона померла.

Чоловік вимагав стягнути з відповідачів 1 млн грн. Київський районний суд 1 лютого 2019 року частково задовольнив позовні вимоги та стягнув з військової частини А1352 на користь потерпілого 300 тис. грн. У липні 2019 року Харківський апеляційний суд частково задовольнив скаргу адвоката потерпілого на рішення суду першої інстанції та постановив стягнути з військової частини 500 тис. грн.

30 липня 2019 року представник потерпілого оскаржила відповідне рішення в Верховному Суді. У касації адвокат вимагала стягнути солідарно з Міністерства оборони та військової частини на користь сина загиблої 800 тис. грн.

16 серпня 2019 року військова частина також подала до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій просила скасувати попередні рішення судів та відмовити в задоволенні позову.

Вивчивши матеріали справи, суд не задовольнив касаційні скарги обох сторін, а рішення Харківського апеляційного суду залишив без змін. Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Джерело