Як зробити флораріум своїми руками: головні поради

Флораріум — це скляний або пластиковий акваріум із завуженою шийкою, всередині якого знаходяться різні рослини. Їх ще називають «пляшковими садами» або «рослинними композиціями у скляних ємкостях». Флораріуми бувають закритого і відкритого типу

У перших утворюється власна екосистема і мікроклімат, вони не залежать від зовнішнього середовища та не вимагають особливого догляду. Полив рослин здійснюється один раз, безпосередньо після висадки рослин.

  

Особливість відкритого флораріума в тому, що у вас є вільний доступ до композиції. Екосистема і життєдіяльність рослин знаходяться під впливом температури і вологості в приміщенні.

Ми пропонуємо вам зробити флораріум відкритого типу.

Ось що вам знадобиться для створення такого міні-саду в склі:

  • досить глибокий акваріум або інший скляний контейнер відкритого типу;
  • садовий грунт;
  • дрібне каміння, гравій або керамзит;
  • активоване вугілля (воно замінить дренаж і збереже грунт вологим);
  • мох (він діє як губка, поглинаючи надлишок води);
  • садовий декор: мушлі, мініатюрні статуетки і т. д.

  

Які рослини можна використовувати для флораріума?

Бажано підібрати повільно зростаючі і невеликі за розміром рослини, які вимагають певного мікроклімату і рівня освітлення, не вимагають поливу і провітрювання.

Аспленіум, бегонія дрібнолиста, літопси, фітонія, орхідеї не люблять поливу, воліють легкі ґрунти та замкнутий простір.

На кам’янистому ландшафті прекрасно себе почувають кам’яна троянда, алое, грошове дерево. Вологому клімату надають перевагу епіпренуми, традесканції, мухоловка, діонія, плющ та інші. Ваші очі будуть радувати також кротони, алоказія, криптантус, дрібні різновиди філодендрона, аспарагуса, аїру болотного.

Підбирайте для флораріума квіти з схожими уподобаннями — не селіть разом кактус, якому практично не потрібна вода і плющ, якому волога просто необхідна.

Догляд за флораріумом

Вся робота займе приблизно 15-20 хвилин. Перший час кущики поливайте часто, потім скоротіть полив. Робити це зручно маленькою лійкою з довгим носиком.

Підживлювати рослини не варто, інакше композиція дуже швидко розростеться. Ваш перший флораріум готовий. Не забудьте поставити міні-сад в світле місце, наприклад на підвіконня у вітальні.

Джерело: УкрМедіа