З початку передвиборчої кампанії на Харківщині зареєстровано 147 повідомлень про порушення та відкрито 15 проваджень (відео)

У березні регіон відвідали шість кандидатів у Президенти та сформували дільничні виборчі комісії. 

У березні на Харківщині сформували дільничні виборчі комісії. Усього їх більше 1600. Протягом місяця спостерігачі громадської мережі “ОПОРА” зафіксували декілька типів порушень виборчого законодавства. Це друкована агітація без необхідних вихідних даних, розміщення агітації з порушенням благоустрою та у вагонах метро. Хоча закон України забороняє використовувати для агітації приміщення комунальної або державної власності. Також кандидати та їхні партії вітали жінок з 8 березня. За всіма фактами “ОПОРА” подала заяви до поліції.

 



 

Микола Зінченко, обласний координатор громадської мережі “ОПОРА” 
У виборців, коли їм представники окремих партій чи кандидатів щось дарують, роздають, формується таке бачення нашого політикуму, що партії і повинні їм щось завжди давати, а не покращувати наше життя в тій же самій Верховній Раді. Тому вони завжди сподіваються на квіточки, пакетики з насінням.

Громадянська кампанія захисту “Право на вибір” проводила на Харківщині соціальні дослідження. За їхніми даними, 70% мешканців регіону не збираються йти на вибори. Йдеться переважно про молодь, яка планує виїхати за кордон.

Марія Корабельникова, регіональна координаторка Громадянської кампанії захисту права на вибір Харківщини
Це дуже гостра проблема. Вони не збираються йти на вибори, якщо й збираються, то віддають перевагу одному конкретному кандидату, але там немає якогось осмислення, що так, я голосую, бо я розумію програму, бо я розумію, що цей кандидат намагається зробити, бо я розумую можливості моєї участи як громадянина.

 



 

У березні область відвідали шість кандидатів у президенти. Спостерігачі “ОПОРИ” зафіксували, як чоловік після мітингу на користь одного із кандидатів на площі Конституції роздавав гроші людям.

Микола Зінченко, обласний координатор громадської мережі “ОПОРА” 
Ми викликами “102” приїхав патруль і на них була написана заява. Ми також взяли пояснення в одного з чоловіків, який ці гроші роздавав, на що людина поліцейським сказала: я віддаю борги, це моє пряме конституційне право. Коли в нього запитали чому він це робить під час мітингу на площі, він сказав: там де хочу, там і роздаю борги.

27 березня поліція зареєструвала сім повідомлень про порушення передвиборчого процесу. У Харкові побили волонтера, який працював в агітаційному наметі від одного з кандидатів у президенти. Інцидент стався на проспекті Ювілейному. Із забоєм ноги та голови чоловіка доправили до лікарні. Наразі вирішується питання про кваліфікацію події. Відсьогодні всі дільниці по Україні взято під цілодобову охорону.

 Олександр Фацевич, заступник голови Національної поліції України
У 73 окружні виборчі комісії вже завезені бюлетні. Йде реєстрація короткострокових спостерігачів. У тому числі іноземних спостерігачів.  Завдання Національної поліції – дотримання законності. І сохранності бюлетнів під час перевезення з ОВК в ДВК і безпосередньо в ДВК.

 



 

Загалом з початку передвиборчої кампанії поліція Харківщини зареєструвала 147 повідомлень про порушення, відкрито 15 проваджень.

Джерело: Объектив