За допомогою спеціальних чіпів в Україні планують перерахувати домашніх і диких тварин

Законопроект про чіпування тварин зареєстрований на сайті Верховної Ради.

В Україні враховано 3,8 мільйонів сільськогосподарських тварин. Реєстрація домашніх і диких тварин в нашій країні поки не ведеться.

Однак незабаром може запрацювати Реєстр домашніх і диких тварин. Про це повідомили в Держпродпотребслужбі.

«Зараз передбачено внесення до Реєстру великої рогатої худоби, коней, свиней, дрібної рогатої худоби (кози, вівці)», — йдеться в повідомленні.

  

Законопроект про запровадження Реєстру зареєстрований на сайті Верховної Ради України. У тому випадку, якщо народні депутати підтримають цей документ, в країні почнуть чіпувати і вести облік домашніх і диких тварин.

Сама по собі процедура чіпування не є новою.

«За кордоном розроблені і використовуються процедури ідентифікації різних тварин за допомогою мікрочіпу. При цьому для собак і кішок передбачено введення мікрочіпа підшкірно між лопаток (по середній лінії в районі холки), коней — з лівого боку шиї у зв’язки», — пояснили контролери.

Імплантація мікрочіпа розроблена з урахуванням вимог двох стандартів ISO 11784 і 11785.

  

«Стандарт ISO 11784 описує кодову структуру мікрочіпа, заснований на здатності використовувати 64-бітний код з 15 знаками. Він включає код країни і унікальний код ідентифікації, який не повинен бути дубльований ні в якій країні протягом принаймні 100 років.

Стандарт ISO 11785 відноситься до стандарту, який охоплює технічне функціонування пристрою сканування і мікрочіпа, визначення, як інформація зберігається і як її активізувати і передавати», — уточнили в службі.

Також контролери уточнили, що для чіпування маленьких і великих тварин використовують різні чіпи.

«Для маленьких тварин використовується FDX-B мікрочіп, що забезпечує безперервний інформаційний зв’язок між FDX-B сканером і мікрочіпом.

Для великих тварин можуть використовуватися HDX або «FDX-B» технології. Чіпи будуть великих розмірів і надавати сильніший сигнал. Використання цієї технології дозволяє набагато збільшити відстань між сканером і мікрочіпом при зчитуванні», — пояснюється в повідомленні.

Источник: Укр Медіа