За спалювання трави та сміття хочуть виписувати штраф до 3400 гривень

Народні депутати вирішили захистити громадян України від диму і кіптяви — пропонують прописати в адміністративному кодексі штрафні санкції за самовільне спалювання твердих побутових відходів, листя восени і сухої трави по весні. Відповідні зміни містить проект закону №10177, поданий групою парламентарів на минулому тижні.

Автори законопроекту у пояснювальній записці до документу роблять акцент на шкідливих речовинах, які потрапляють у повітря при спалюванні сміття. Особливо їх турбує практика знищення відходів таким чином на селі, де часто немає доступу до централізованих послуг з вивозу та утилізації сміття. І хоча ніякої альтернативи вони людям не пропонують, спалювання, вважають автори, слід суворо заборонити.

  

Зокрема, простим українцям за перший проступок пропонують виписувати штраф до 80 неоподаткованих мінімумів доходів (1360 грн.). А для підприємств і ФОП — до 100 НДМГ (1700 грн.).

Повторне порушення протягом року коштуватиме фізособі максимум 1700 грн. штрафу, а на юрособу можуть накласти санкції до 3400 грн.

  

Зазначимо, що проект робить застереження, встановлюючи штрафи тільки щодо спалювання «при використанні об’єктів благоустрою». Однак перелік останніх включає в тому числі вулиці та дороги населених пунктів. До того ж нардепи пропонують розширити список, додавши в нього садові товариства, а також дачні та гаражні кооперативи.

Джерело: UkrMedia