Зеленський підписав указ про затвердження плану дій з покращення якості мобільного інтернету в сільській місцевості

Глава держави затвердив план дій щодо поліпшення якості мобільного інтернету на периферії.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету, повідомив заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук у вівторок, 9 липня.

«Указом президента сьогодні затверджено план дій, як поліпшити інтернет у селах, невеликих містах і на дорогах», — сказав Гончарук.

Він зазначив, що це реалістичний план дій, погоджений з регулятором (НКРЗІ, — ред.).

  

«У нас є два діапазони частот, які оператори зараз не використовують через низку регуляторних проблем. Ми ідентифікували ці проблеми, і указ президента затверджує план дій, як до кінця року зробити все необхідне, щоб в невеликих містах, селах і на дорогах значно покращився мобільний інтернет «, — розповів заступник голови Офісу президента.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

В указі йдеться, що «до першого серпня 2019 року мають бути вжиті заходи щодо звільнення радіочастот в діапазоні 790-862 МГц для впровадження систем мобільного зв’язку 3G і 4G».

  

Крім цього, «до першого жовтня 2019 року мають бути вжиті заходи щодо звільнення радіочастот в діапазонах 880-915 МГц та 925-960 МГц спеціальними користувачами радіочастотного ресурсу», — сказано в повідомленні.

Також «прийняти до першого жовтня 2019 заходи щодо усунення фрагментації радіочастотного ресурсу України в діапазонах радіочастот 824 — 960 МГц для впровадження систем рухомого (мобільного) зв’язку третього і четвертого поколінь», — сказано в указі президента.

Джерело: Укрмедіа