Що таке глибокий сон (гіперсон)? Чи реальна наукова фантастика?

“Гіперсон”, що означає тривалий сон або глибокий сон, – це ситуація, яку ми досі бачили лише у науково-фантастичних фільмах. Людина в гіперсні залишається сплячою, поки її не розбудять. Ця людина також непритомна і залишається такою до процесу пробудження. Цей сон міг зайняти роки. Людина в гіперсні не чекає на замерзлого і мертвого, як у проекті кріоніки, він дихає і кровообіг триває. Він продовжує робити те, що людина робить щодня, але також робить сечу. Отже, чи є люди, які сьогодні спали у гіперсні, чи це те, що ми зустрічаємо лише у фантастичних фільмах? Як відбувається гіперсон і чи можливо це зробити у найближчому майбутньому?

У чому важливість гіперсну?

Гіперсон, якщо його продати, може обрушитися на світ науки як бомба. Гіперсон не відбувається при методі заморожування, як у проекті кріоніки. Тому легше знову прокинутись за допомогою цього методу. Ситуація з методом Гіперсна насправді така: якщо є хвороба, яку не можна вилікувати за цей час, пацієнт може зачекати, доки не буде знайдено лікування сном. Таким чином, оскільки наука та техніка розвиватимуться одночасно, багато проблем пацієнтів може бути вирішено. Крім того, цей сон може мати й іншу мету. Людини може не влаштовувати той період, в якому він знаходиться і живе, це може відбуватися і внаслідок психологічного рішення. Люди, які живуть у період воєн та землетрусів, також можуть захотіти перейти у фазу гіперсну. У той же час може статися і ситуація, яку ми бачимо у фантастичних фільмах. Астронавти, які прямують до далеких планет з місією або метою, можуть заощадити час, приспавши їх. Якщо реалізований метод Hyperlsleep, його можна використовувати для багатьох цілей.

Чому гіперсон неможливий?

По-перше, хімічний чи фізичний ефект, необхідний переходу у фазу гиперсна, ще виявлено. Хоча людину можна приспати за допомогою анестезії, через деякий час анестезія може завдати пацієнту великої шкоди. Оскільки гіперсон займе дні, місяці або роки, людину не можна приспати цими методами. Крім того, немає певної інформації про те, як будити присиплених людей. Навіть якщо цих людей ввести в кому немає рішення, як їх розбудити. У той же час людина потребуватиме харчування у міру продовження свого життя. Хоча харчування можна вводити через вену, у людини, яка має безперервний судинний доступ, існує ймовірність гангрени. Якщо це захворювання не є гангрена, це може бути інше захворювання. Людина, яка постійно спить, не буде готова жити фізично та морально, коли прокинеться. Він має отримувати фізіологічну підтримку протягом певного періоду часу. Може бути важко ходити чи навіть говорити. При цьому немає певної інформації про те, коли в подібних ситуаціях може прокинутися людина, яка спить роками.

Місце гіперсну у кінематографі

Гіперсон, або глибокий сон, можна побачити у багатьох фільмах. До цього рішення режисер вдається, особливо у фантастичних фільмах та фільмах на космічну тематику. Загалом команда астронавтів, яка збирається вирушити на іншу планету в космос з місією або в подорожі, після старту переходить у режим гіперсну. Це тому, що подорож триватиме роки. Таким чином, є сенс провести цей час уві сні, а не чекати роками. Крім того, подорожі астронавтів, яку триває роки, може не вистачити для життя астронавтів, тому метод гіперсну часто використовується у науково-фантастичних фільмах. Досі гіпершвидкість можна побачити у багатьох фільмах. Найпопулярніші з них: “2001: Космічна одіссея”, “Інтерстеллар”, “Зоряний шлях”, “Футурама”, “Руйнівник”, “Сплячий”, “Пасажири”, “День триффідів”, “Вторгнення викрадачів тіл”.