Слухай цикл передач “5 Чому?” на радіо Дані ФМ 99.3

Слухай цикл передач "5 Чому?" на радіо Дані ФМ 99.3

«5 чому» – це розважально-пізнавальні радіопрограми про те, як критично мислити, аналізувати свої страхи, ставити правильні запитання, перевіряти інформацію і не вірити на слово.

Критичне мислення – це те, чому можна навчити. А головне – зрозуміти, де витоки страхів, які підживлюють фейки та стереотипне мислення.

Винайшов цю технологію Сакіті Тойода – японський промисловець, він же засновник всесвітньо відомої корпорації Toyota. Оптимальна кількість запитань для отримання першопричини була визначена емпіричним шляхом: економісти на практиці встановили, що саме 5-та відповідь у загальному ланцюжку дозволяє віднайти першопричину. Однак для кожної конкретної ситуації їх може бути або більше, або менше.

Основним завданням є пошук першопричини виникнення дефекту або проблеми з допомогою повторення одного питання – «Чому?».
Кожне наступне питання задається до відповіді на попереднє запитання. Кількість «5» підібрано емпіричним шляхом і вважається достатнім для знаходження вирішення типових проблем.

Деякі люди можуть знайти першопричину своєї проблеми з власного життя.

Можливо першопричина проблеми людини закладена ще глибше, але як правило саме П’ЯТЬ ЧОМУ? дозволяють знайти джерело проблеми.

П’яте «тому що» дозволяє побачити те, що ховається всередині.

Це дуже дієвий спосіб перевірити, що ти насправді приховуєш, в чому ти боїшся зізнатися навіть собі, чого ти дійсно хочеш, а що – просто дурниця.

Під час кожного випуску до ведучого у студію приходять герої програми — місцева знаменитість, та психолог. Які обговорюють одну із суперечливих тез.

Хоча прийом Toyota був створений для бізнесу, він є не менш ефективний і для інших проблем та запитань.

Під час програм на DANI FM 99.3 ведучі радіостанції, запрошені місцеві зірки, психолог обговорюватимуть страхи, які виникають у суспільстві, шукатимуть за допомогою 5 «чому» істинні витоки цих побоювань та розбиратимуть, які фейки вони породжують. Психолог проаналізує, чому такі страхи виникають. Зрештою усі присутні в студії разом із слухачами зрозуміють природу страхів та тривожності, які породжують неперевірену інформацію, фейки та міфи, і чому важливо не давати їм затуманювати свій розум та критично мислити.

Слухай пізнавальне – розважальне шоу «5 ЧОМУ» на радіо Дані FM з 18 січня по 28 лютого 2022 року.